بازاریابی آنلاین

بازاریابی آنلاین

بازاریابی آنلاین به نوعی از بازاریابی گفته می شود که از طریق اینترنت، پیام تبلیغاتی را به مخاطبان می رساند، امروزه بازاریابی آنلاین از طرق راه های مختلفی انجام می گیرد، بازاریابی رسانه های اجتماعی، موتورهای جستجو، بنر مارکتینگ، بازاریابی موبایلی.

لازم است که دیدگاه مان را در مورد بحث هایی مثل بازاریابی آنلاین عوض کنیم ، همیشه نمی توان گفت بازاریابی آنلاین همان مباحث مربوط به بهینه سازی سایت و یا شبکه های اجتماعی است . بحث بازاریابی انلاین کاملا متفاوت است و هسته ی مهم و اصلی بازاریابی آنلاین ، حضور داشتن در مکان و زمان لازم است و این که به تمام خواسته های مشتری و مخاطبین خود گوش دهیم و با مسائل مربوط به مخاطبان درگیر شویم . باید قدرت این را داشته باشیم که به مخاطب خود پیشنهاد خرید  محصولات و خدمات خود را بدهیم و انها را با شرکت متصل کنیم . ارائه پیشنهادات به مخاطبان باید پس از بررسی نیاز های انها صورت بگیرد و کاملا به جا و مفید باشد.

امروزه بازاریابی آنلاین رشد خوبی کرده و برای همگان شناخته شده می باشد و از محبوبیت خاصی برخوردار است، دلیل این امر ارزان بودن، ماندگاری و فراگیر بودن بسیار زیاد آن است. البته این نوع از بازاریابی نیاز به دانستن یک سری نکات و جزئیات دارد که از آنها برای جذب بیشتر مشتری استفاده می شود، اولین نکته داشتن شناخت کافی از بازار است، شناخت صحیح و درستی از بازار، مشتریان و مخاطبان  در گرو آشنایی با استراتژی های بازاریابی است بنابراین قبل از شروع به کار بازاریابی آنلاین با کاملا به چم و خم بازار آشنا بود.

بازاریابی آنلاین و بازاریابی اینترنتی بدون تبلیغات نمی تواند در جذب مشتری کارا عمل کند؛ بنابراین باید از تبلیغات در این نوع بازاریابی استفاده شود، به عنوان مثال از فروشگاه های آنلاین یا وب سایت های مختلف که دارای کاربران بسیار است برای تبلیغات استفاده کرد.

از دیگر نکاتی که در بازاریابی آنلاین به آن باید توجه کرد، داشتن یک سایت خوب است، چرا که با راه اندازی سایت پربیننده دسترسی به محصولات و خدمات توسط مشتریان سهل الوصول تر خواهد بود. استفاده از ایمیل های تبلیغاتی نیز یکی از روش هایی که در بازاریابی آنلاین می توان مورد استفاده قرار داد؛ البته به شرطی که طراحی ایمیل ها و محتوی خوبی برای جذب بیشتر مشتریان ایجاد نمایند؛ به عنوان مثال وقتی ایمیل ها از طراحی و محتوی قوی برخوردار باشد و از تصاویر محصولات نیز در ایمیل ها می توان استفاده کرد همین امر به جذابیت بیشتر ایمیل ها بیشتر کمک می کند.

گذشته از تمامی روش ها داشتن خلاقیت و ابتکار لازمه موفقیت در هر کاری و به خصوص بازاریابی آنلاین است چرا که با این خلاقیت است که مشتری را به سایت و تبلیغ محصولات راهنمایی می کنید. در این میان شناخت تجارت های گوناگون و همکاری با آنها باعث افزایش تعداد مشتریان و در نتیجه محبوبیت برند مورد نظر خواهد شد.

بازاریابی آنلاین همان طور که گفته شد با استفاده از اینترنت برای ایجاد یک یا چند راه ارتباطی  به صورت همزمان با مشتریان صورت می گیرد، از طرفی راهی است که باید در مورد خود و محصولات صحبت شود مطمئنا با سنجش رفتارهای مشتریان به نقاط ضعف و قوت مشتریان واقف خواهند شدو در نتیجه بهترین شیوه را در بازاریابی اینترنتی بر می گزینند.

برای شروع بازاریابی آنلاین باید رتبه سایت را در موتورهای جستجوگر افزایش دارد، چرا که معمولا برای یافتن آنچه مدنظر دارند به سراغ موتورهای جستجوگر می روند، بنابراین باید رتبه سایت باید در موتورهای جستجوگر از وضعیت مطلوبی برخوردار باشد.

در بازاریابی آنلاین توجه به شبکه های اجتماعی نیز بسیار مهم است، شبکه های اجتماعی چون توئیتر، فیس بوک، اینستاگرام و... به دلیل اینکه با عده زیادی از مخاطبان سروکار دارند می تواند تاثیر زیادی در بازاریابی آنلاین داشته باشد و باعث شناخته شدن محصولات شما و در نتیجه بازاریابی برای محصول شود.

بازاریابی انلاین شامل متد اصطلاحا بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing) است و شما با کمک اینترنت جذب مخاطب را انجام می دهید ان هم در یک مقیاس بزرگ ، با استفاده از اینترنت . این کار شما سبب شده تا اطمینان مشتری را به دست اورید و فعالیتهایی را به مشتریان خود ابراز کنید که مربوط به حوزه کاری تان باشند.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021