آموزش استفاده از گوگل آنالیز

افزایش رتبه سایت یک پروسه طولانی مدت است که نیازمند طی کردن مراحل زیادی از جمله بهینه سازی سایت و سئو، تولید محتوا، انتشار محتواها در کمپین های شبکه های اجتماعی و ... می‎باشد.

اما قبل از همه اینها باید سایت آنالیز شود. دلیل این امر، مشخص شدن وضعیت فعلی وب سایت است. در آنالیز سایت، رتبه سایت در موتورهای جستجو، صفحات پربازدید، صفحات با بازدیدکم، کلمات کلیدی برتر، لینک های شکسته، تعداد لینک های خروجی و ورود به سایت و ... مشخص می‎شود.

یکی از ابزارهای پرکاربرد برای آنالیز وب سایت ها، گوگل آنالیز است که به طور دقیق می‎تواند آمارهایی را از سایت ارائه و وضعیت کنونی آن را مشخص کند. اما استفاده از گوگل آنالیز به راحتی انجام نمی شود و به مهارت خاصی نیاز دارد. آموزش گوگل آنالیز می‎تواند استفاده آن را برای کاربران آسانتر کند که در زیر به شرح مراحل آن می‎پردازیم:

 

  • ثبت نام در گوگل آنالیز

 

اولین گام برای استفاده از امکانات گوگل آنالیز، ثبت نام می باشد و سپس اضافه کردن آن به وبلاگ Tumbl است. برای ثبت نام، باید گوگل آنالیز را از طریق موتور جستجوی گوگل پیدا و سپس بر روی Sign Up Now  کلیک کنید. البته قبل از همه باید یک حساب کاربری در گوگل باز کنید تا بتوانید ثبت نام خود را براحتی انجام دهید. در ادامه ثبت نام می‎توانید در قسمت Sign in وارد شوید.

 

  • ثبت گوگل آنالیز در وب سایت

 

برای ثبت کردن گوگل آنالیز در وب سایت یا وبلاگ خود می‎توانید به قسمت Sign Up وارد شوید و سپس آدرس وبلاگ خود را در قسمت Tumblr وارد کنید. بهتر است آدرس وب سایت خود را به صورت معمولی و کوتاه وارد کرده و اطلاعات را در فیلدهای مورد نظر وارد و بر روی قسمت Continue کلیک کنید. در این قسمت باید نام و محل سکونت نوشته شود.

برای رفتن به مرحله بعد، باید بر روی دکمه Continue کلیک کنید. در پایان می‎توانید قسمت Create New Account را انتخاب کرده و کد دریافتی گوگل آنالیز را در سایت خود قرار دهید.

 

گوگل آنالیز

 

  • نحوه استفاده از گوگل آنالیز

 

از طریق ابزار گوگل آنالیز می‎توان به راحتی آمار و ارقام سایت خود را مشاهده کرد. برای این منظور می‎توانید به قسمتAccess Analytics رفته و آمار و ارقام موجود در سایت را به دقت بررسی کنید.

همچنین با مشاهده آمار سایت، ترافیک سایت نیز قابل بررسی خواهد بود. با رفتن به قسمت Access Analytics باید ابتدا نام سایت خود وارد کرده و آمار بازدیدکنندگان سایت را مشاهده کنید. در ادامه برای شما صفحه View report باز می‎شود. در این صفحه گزارشات سایت به طور کامل قابل مشاهده است.

اطلاعاتی که گوگل آنالیز در اختیار شما قرار می‎دهد، به صورت نمودار و جدول است که مطالعه و بررسی اطلاعات را برای شما آسانتر کرده است.

در هر قسمت نمودار می‎توانید مواردی از قبیل نوسانات بازدید از سایت در طول یک دوره زمانی، دفعات بازدید از صفحات مختلف، زمان صرف شده به طور متوسط هر بازدید کننده در سایت و .... را مشاهده کنید.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021