طراحی اپلیکیشن موبایل و اندروید

طراحی اپلیکیشن موبایل و اندروید

طراحی اپلیکیشن موبایل ‌نوعی نرم افزار می باشد که به طور مستقیم با پردازنده‎های سیستم عامل گوشی های همراه ارتباط دارد و بدون واسطه درخواست کاربران را اجرا می کند. طراحی و ساخت اپلیکیشن اندروید برای موبایل احتیاج به دانش مرتبط دارد تا این کار به درستی انجام گیرد .

اپلیکیشن‌ موبایل و اندروید برخلاف نرم افزارها به طور مستقیم عمل می کنند و چون نحوه کار آنها قابل مشاهده و ملموس است، از محبوبیت زیادی در میان کاربران اینترنتی برخودار هستند. به همین دلیل اپلیکیشن‌های موبایل و اندروید به یکی از بهترین روش های حال حاضر تبدیل شده که از طریق آن می توان پیام خود را به مشتریان منتقل کرد.

اپلیکشن‌ها به راحتی در موبایل و اندروید نصب می شوند. کاربران نیز می توانند از محتوایی که در اپلیکشن‌ها قرار می گیرند، استفاده کنند. راحتی کار با اپلیکیشن اندروید و موبایل برای کاربران حائز اهمیت می باشد و هر چه کاربر بتواند با اپلیکیشن مورد نظر بهتر ارتباط برقرار کند کار با ان راحت تر شده و اپلیکیشن اندروید و موبایل از محبوبیت بالاتری برخوردار می گردد .

  • انواع اپلیکیشن و طراحی موبایل و طراحی اندروید

اپلیکیشن موبایل به دو نوع اپلیکیشن های آنلاین و غیرآنلاین تقسیم می شوند:

  • اپلیکیشن های موبایل آنلاین به آن دسته از اپلیکیشن هایی گفته می شود که برای اجرا به اینترنت نیاز دارند. در واقع کاربر پس از اینکه آن ها را بر روی گوشی خود نصب کرد، باید به اینترنت متصل باشد تا بتواند از محتواهای اپلیکیشن استفاده کند. اپلیکیشن های آنلاین به وب سایت مرتبط هستند که همان محتواهای وب سایت به صورت خلاصه و دسته بندی در آنها منتشر می شود.
  • برخی دیگر از اپلیکیشن ها ی موبایل به اینترنت نیاز ندارند و پس از اینکه بر روی گوشی نصب شدند، حتی با نبود اینترنت هم قابل استفاده هستند. از جمله اپلیکیشن های غیرآنلاین می توان به بازی های اندروید اشاره کرد. این نوع اپلیکیشن ها بیشتر از اینکه با هدف تبلیغاتی طراحی شوند، به منظور سرگرمی و فروش ساخته می شوند.
  • مراحل سفارش اپلیکیشن موبایل و اندروید
  • بررسی پروژه اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن موبایل

قبل از هر کاری باید موضوع فعالیت مشخص شود. در این مرحله هدف از طراحی اپلیکیشن (طراحی سایت موبایل و طراحی سایت اندروید) مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. با توجه به اینکه موضوع تعیین کننده نوع اپلیکیشن است، بنابراین بررسی موضوع و هدف اپلیکیشن اهمیت پیدا می کند.

  • یافتن شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل

پیدا کردن شرکتی که بتواند به خوبی اپلیکیشن طراحی کند نیز یکی دیگر از مراحل سفارش اپلیکیشن موبایل و اندروید است. در این مرحله باید سفارش خود را به شرکتی داد که برای طراحی اپلیکیشن از مهارت و تخصص کافی برخوردار باشد. پس از آن باید پیش قرارداد طراحی اپلیکیشن به شرکت مورد نظر ارسال و ثبت شود.

  • طراحی و ساخت اپلیکیشن و برنامه نویسی موبایل و اندروید

در شرکت های طراحی و ساخت اپلیکیشن، انجام طراحی پروژه اپلیکیشن موبایل و اندروید توسط تیم فنی و متخصص و با استفاده از تکنیک برنامه نویسی انجام می شود. بهینه سازی اپلیکیشن برای اندازه صفحه های مختلف و تبلت ها یکی از مهمترین قسمت های این مرحله می باشد. در ادامه اگر در اپلیکیشن مشکل و عیبی وجود داشته باشد، توسط تیم رفع و برطرف می شود.

  • تحویل نهایی اپلیکیشن و پشتیبانی آن در برنامه نویسی موبایل و اندروید

زمانی که پروژه اپلیکیشن موبایل به مشتریان تحویل داده می شود، به پشتیبانی نیاز دارد. در این صورت تیم طراح و شرکت سازنده مسئولیت پشتیبانی از اپلیکیشن را بر عهده می گیرد. پشتیبانی به منظور رفع مشکلات احتمالی می باشد که ممکن است در آینده رخ دهد. همچنین امکان بروزرسانی خودکار برنامه از دیگر خدمات شرکت های طراحی اپلیکیشن موبایل و اندروید است. تیم برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل ایده پویا با در اختیار داشتن بستر مناسب پشتیبانی آماده بر طرف کردن مشکلات احتمالی این بخش می باشد.

در صورتیکه وب سایت و اپلیکیشن شما توسط شرکت ایده پویا انجام شده باشد با قراردادن یه پنل مدیریتی هر دو اپلیکیشن ( سایت و موبایل) مدیریت و به روز می گردد و در اینصورت به روز رسانی اطلاعات به سادگی قابل انجام می باشد.در این صورت نیز می توان با اضافه کردن امکانی در یک بخش (سایت و موبایل) به سادگی و هزینه کم بخش دیگر را نیز به روز و تغییر داد.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021