بازاریابی اینترنتی سایت

بازاریابی اینترنتی سایت

بازاریابی اینترنتی سایت نیازمند تخصص و مهارت است و بدون در نظر گرفتن برخی مولفه ها و فاکتورها ممکن نیست. اگر هم بتوان با کپی برداری از طراحی وب سایت های دیگر در بازاریابی موفق شد، موقتی خواهد بود اما در دراز مدت از تاثیر آن کاسته می شود.

برای بازاریابی اینترنتی سایت، روش های مختلفی وجود دارد که هر کس می تواند متناسب با توانایی و شرایط خود یکی از آنها را برگزیند. همچنین انتخاب یک روش مطمئن برای بازاریابی اینترنتی سایت باید با توجه به زمینه فعالیت و همچنین موضوع آن صورت بگیرد.

  • شیوه های بازاریابی اینترنتی سایت

  • وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی روشی است که هزینه زیادی برای راه اندازی آن صرف نمی شود، اما تاثیر قابل توجهی در موفقیت بازاریابی اینترنتی سایت دارد. به طوری که با طراحی یک وبلاگ می توان بخش اعظمی از اطلاعات را منتشر کرد.

تمامی محتواهایی که در وبلاگ ها منتشر می شود، کاربردی و متناسب با نیاز جستجوگران اینترنتی هستند. زیرا کاربران با هدف دستیابی به اطلاعات و پاسخ به کنجکاوی های خود وارد موتورهای جستجو می شوند.

 ضمن اینکه موتورهای جستجو زمان رتبه بندی صفحات مختلف، به راحتی به وبلاگ ها دسترسی پیدا می کنند. بنابراین می توان در لابه لای محتواهایی که در وبلاگ قرار می گیرد، لینک صفحات مختلف سایت را قرار داد و از این طریق جمع زیادی از بازدیدکنندگان وبلاگ را به سمت وب سایت روانه کرد.

 

  • بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی زمانی استفاده می شود که محتواهای مورد نیاز سایت تامین شده باشد. زمانی که سایت بتواند در جذب بازدیدکننده تا حدی موفق عمل کند، برای افزایش آنها روش بازاریابی ایمیلی پیشنهاد می شود.

در این روش ابتدا بازدیدکننده ها وارد طراحی سایت شده و از طریق ثبت نام در سایت، ایمیل خود را وارد می کنند. سپس وبمستر می تواند هر زمان که محتوای جدیدی در سایت بارگذاری شد، آنها را آگاه سازد.

 یک نکته مهم در روش بازاریابی اینترنتی با ایمیل، خودداری از تکرار بیش از حد ایمیل ها می باشد. چرا که کاربران از تعداد زیاد ایمیل ها خسته می شوند و ممکن است آنها را به بخش اسپم وارد کنند. همچنین باید در زمان بازاریابی ایمیل، بک بخش مجزا برای لغو اشتراک کاربران قرار داده شود.

تا هر زمانی که کاربر علاقه ای برای بازدید سایت نداشت، بتواند آن را حذف کند. این امر مانع از کاهش اعتبار و محبوبیت سایت می شود.

  • استفاده از تصاویر اینفوگرافیک

تصاویر اینفوگرافیک به شکل گویا هستند که کاربر با مشاهده آنها، سریعا پیام را دریافت می کند. این نوع تصاویر به گونه ای طراحی می شوند که پیام آنها به راحتی انتقال می شود. از ویژگی های مهم دیگر تصاویر اینفوگرافیک، کاهش محتواهای طولانی است. به این معنا که به جای استفاده از محتواهای طولانی که خواندن آنها برای کاربر مشکل است، می توان از این روش استفاده کرد.

تصاویر اینفوگرافیک می توانند به راحتی در میان شبکه های اجتماعی دست به دست شده و به عنوان روش مناسبی برای معرفی محصولات استفاده شوند. برای تاثیرگذاری بیشتر این تصاویر باید لوگو و نام تجاری شرکت در آنها قرار بگیرد.
 

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021