برنامه نویسی موبایل و اندروید

تولید و طراحی اپلیکیشن برای موبایل و اندروید نیازمند فرآیند برنامه نویسی است. در حال حاضر برنامه نویسی به یکی از پروژه های تخصصی در مدیریت سیستم عامل های موبایل و اندروید محسوب می شود.

به طوری که نصب هرگونه برنامه بر روی سیستم عامل های اندروید، آی او اس، جاوا، ویندوزفون و ... امکانپذیر شود. البته سیستم عامل IOS تنها توسط شرکت اپل مدیریت می شود و انحصار طراحی نرم افزار و برنامه نویسی آن در اختیار این شرکت است.

بنابراین برنامه نویسی موبایل تنها برای سیستم عامل اندروید انجام می شود. در حالی که سیستم عامل گوشی های همراه و از جمله اندروید، اوپن سورس و بر پایه هسته لینوکس هستند، امکان پشتیبانی از پردازنده های ARM ، MIPS، Power Architectureو  x86را دارند.

 

 

نحوه برنامه نویسی موبایل و اندروید

گوشی های هوشمند و سیستم عامل اندروید دارای کتابخانه های برنامه نویسی قدرتمند می باشند که این امر موجب ساده سازی برنامه نویسی برای این نوع سیستم عامل ها شده است. کتابخانه برنامه نویسی موبایل و اندروید شامل توابع گرافیکی 3 بعدی openGL، موتور مرورگر webkit از قبیل مرورگر کروم، دیتابیس رابطه ای کوچک شده‌ SQLite و موتور گرافیکی SGL  می باشد.

نرم افزارهایی که در سیستم عامل های موبایل و اندروید قرار دارند، با استفاده از زبان جاوا نوشته می شوند و برای ارتباط با لایه های زیرین سیستم عامل می توانند از کتابخانه مذکور استفاده کنند.

زبان جاوا برای بخش رابط کاربری سیستم عامل اندروید کاربرد دارد که به منظور اجرای برنامه ها بر روی این سیستم عامل، کدهای جاوا به کدهای Dalvik تبدیل و بر روی Dalvik virtual machine اجرا می شوند.

سیستم عامل موبایل و اندروید می تواند فایل های mp3, aac , ogg , amr, wav , bmp, midi , mpeg4, gif , png  jpg را به طور پیش فرض پشتیبانی کنند. سیستم عامل اندروید قابلیت نمایش فایل های Adobe Flash، تصویر متحرک یا GIF متحرک و فایل های جریان دار از قبیل صوتی و ویدئویی را دارد. این قابلیت می تواند امکانات جدیدی را در اختیار برنامه نویسان قرار دهد.

سیستم عامل اندروید می تواند از کدهای HTML5 پشتیبانی کند که در نسخه های جدید این سیستم عامل، برای اجرای کدهای جاوا اسکریپت، از موتور جاوا اسکریپت استفاده می شود. این موتور می تواند مرورگر کروم را به مرورگر اندروید متصل کند.

برنامه نویسی موبایل و اندروید و طراحی سایت موبایل به صورت یک محیط برنامه نویسی ویژوال است که برای برنامه نویسان مبتدی تحت وب می باشد و براساس کتابخانه جاوایی open Blocks و مجموعه ای از فانکشن ها، برای برقراری ارتباط با سخت افزارهای مورد پشتیبانی اندروید، استفاده می شود.

 

 

امکانات برنامه نویسی موبایل و اندروید

  • یکپارچه‌سازی پایگاه‌‌های داده تحت سرور با موبایل
  • قابلیت طراحی برنامه های موبایل مبتنی بر موقعیت
  • بهره مندی کاربران از تمامی امکانات موبایل و اندروید
  • امکان طراحی تخصصی برنامه های گرافیکی برنامه اندروید
  • قابلیت طراحی سیستم های اتوماسیون برای گوشی های همراه
  • ارائه‌ سیستم های مدیا از قبیل رادیو اینترنتی بصورت استریمینگ
  • اجرای برنامه های مختلف بر روی سیستم عامل های اندروید 2،1 به بالا
  • قابلیت بروز رسانی خودکار برنامه ها بر روی سیستم عامل های موبایل و اندروید
  • برنامه نویسی سرویس های مورد نیاز به صورت OOP برای گوشی های هوشمند
  • امکان برنامه نویسی نرم افزارهای کار با دوربین، کار با اینترنت، سنسور گوشی و ...

 

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021