افزایش رتبه سایت در موتور جستجو

افزایش رتبه سایت در موتور جستجو نیاز به برنامه ریزی خاصی دارد تا بتواند رتبه طراحی سایت به حد قابل قبولی برسد البته بالا بردن رتبه طراحی سایت موضوعی نیست که به یکباره انجام شود بلکه فرایندی مستمر است که با طی مراحل آن مطمئنا سایت ارتقا پیدا خواهد کرد.

اولین واژه ای که در افزایش رتبه سایت باید به آن توجه شود این است که سایت به نحو اصولی و درستی بهینه سازی شود البته سئو و بهینه سازی سایت بر کلید واژه یا عبارت خاصی انجام می شود که کاربر چنانچه آن کلید واژه را جستجو کند اگر سایت مورد نظر ما نیز برای آن کلیدواژه بهینه سازی شده باشد در صفحه اول موتورهای جستجوگر نمایان می شود و در نتیجه ترافیک سایت افزایش پیدا می کند.

نکته بسیار مهمی در این میان وجود دارد که باید به این نکته توجه شود که هر صفحه از سایت رتبه ای متفاوت از دید گوگل دارد، البته اگر صفحه خاصی برای بهینه سازی مورد نظر نیست معمولا منظور همان بهینه سازی صفحه اول سایت است.

افزایش رتبه سایت در موتور جستجو به این منظور انجام می شود که چنانچه سایت را برای موتورهای جستجوگر و از جمله گوگل بهینه سازی کنیم بازدیدکنندگان بیشتری به سمت سایت جذب خواهند شد. رعایت نکاتی به طور حتم به افزایش رتبه سایت در موتور جستجو منجر خواهد شد، یکی از موارد این است که محتوای سایت باید دارای مطالب مفید و به روزی باشد، دیده می شود عده ای از افراد با وجود اینکه در پی افزایش رتبه سایت هستند؛ اما دست به تولید محتواهایی می زنند که هی ربطی به کلمات کلیدی سایت ندارد و در نتیجه سایت ارتقا پیدا نمی کند. نکته دیگر در رابطه با تولید محتوا انتخاب کلیدواژه های درست برای صفحات سایت است حدالامکان باید سعی شود کلمات کلیدی درستی برای هر صفحه انتخاب شود که با محتویات سایت مطابقت داشته باشد.

افزایش رتبه سایت در موتور جستجو (سئو و بهینه سازی سایت) از سویی ارتباط مستقیمی با دامنه یا همان آدرس سایت و صفحات وب سایت نیز دارد چنانچه کاربرپسند نباشد مطمئنا رتبه خوبی را کسب نخواهد کرد، استفاده از آدرس قابل فهم ، ساده، کوتاه تاثیر بسیار زیادی در بالا بردن رتبه سایت دارد. همچنین انتخاب درست تیتر صفحه وب سایت نیز در این امر دخیل است. از دیگر مواردی که به افزایش رتبه سایت در موتور جستجو می توان کمک کند ارائه خدمات رایگانی مانند: درج مقالات آموزشی و کتاب های الکترونیک، ابزارهای مورد نیاز وب مسترها است که نقش مهمی در کسب رتبه در موتورهای جستجوگر ایفا می کند، چرا که دیده شده ارائه دهندگان خدمات رایگان بدون هیچ چشم داشتی توسط دیگران تبلیغ می شوند.

برای دست یابی به افزایش رتبه سایت در موتور جستجو (سئو و بهینه سازی سایت) باید توجه داشته باشید که فعالیت هایتان را به دو بخش تقسیم کنید اولی در داخل سایت اعمال تغییرات یا همان بهینه سازی را انجام دهید و دومی در خارج از سایت بهینه سازی کنید، بهینه سایت صفحات سایت شامل تغییراتی در محتویات، کد صفحات و تمامی تغییراتی است که در داخل سایت توسط شرکت طراحی سایت صورت می گیرد و بهینه سازی خارج سایت ایجاد لینک های باارزش از سایت های دیگر است که توسط مدیر سایت باید صورت گیرد

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021