علت موفقیت طراحی سایت فروشگاه‎ها‎ی اینترنتی

طراحی سایت برای فروشگاه‎ها‎ی اینترنتی

در دنیایی که کانال‎ها‎ی ارتباطی هر روز بیشتر می‎شود، تبدیل شدن آن به دهکده جهانی موجب تاثیرگذاری بر تجارت جهان نیز شده است. شکل گیری تجارت الکترونیکی نتیجه ایجاد شبکه‎ها‎ی مختلف ارتباطی بوده است.

یکی از بخش‎ها‎ی تجارت الکترونیکی، راه اندازه و طراحی سایت فروشگاه‎ها‎ی آنلاین است که به عنوان یکی از روش‎ها‎ی پر رونق کسب و کارهای اینترنتی محسوب می‎شوند. دلیل موفقیت این فروشگاه‎ها‎ را می‎توان در موارد زیر مورد بررسی قرار داد:

  • افزایش تعداد کاربران اینترنتی در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

اولین دلیلی که می‎توان برای موفقیت طراحی سایت فروشگاه آنلاین عنوان کرد، افزایش تعداد کاربران اینترنتی است. تلاش شرکت‎ها‎ی تلفن همراه برای ورود گوشی‎ها‎ی هوشمند با قابلیت ورود به تمامی مرورگرها، دسترسی کاربران را به وب سایتهای مختلف از جمله فروشگاه‎ها‎ی اینترنتی را افزایش داده است. این امر تا جایی پیش رفته که بسیاری از فروشگاه‎ها‎ نیز اقدام به ساخت و تولید اپلیکیشن نموده اند.

این اپلیکشن‎ها‎ به راحتی بر روی تلفن‎ها‎ی همراه نصب می‎شوند و با سیستم عامل‎ها‎ی اندروی و ios سازگارند که این امر موجب افزایش تعداد بازدیدهای کاربران از فروشگاه‎ها‎ی اینترنتی و در نتیجه خرید از آنها شده است.

 

  • مقایسه قیمتها

در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی قیمت محصولات و کالاها با یکدیگر مقایسه می‎شود که این امر مشتریان را برای انتخاب محصول بر حسب میزان توانایی مالی و سلیقه تواناتر می‎سازد. از سوی دیگر تصاویری که از محصولات بر روی وب سایت منتشر می‎شود، دلیل دیگری برای جذب مشتریان است.

  • سهولت خرید

بسیاری از مشتریان فرصت کافی برای خرید و بازار رفتن ندارند. به همین دلیل ترجیح می‎دهند تا به جای گذراندن ساعت‎ها‎ در بازار برای خرید تنها یک محصول، به یک فروشگاه اینترنتی مراجعه و محصول مورد نظر خود را در زمان کوتاهی انتخاب و خریداری نمایند. شرکت نیز در مقابل دریافت وجه مشخصی، کالا را در زمان مشخصی برای مشتریان ارسال می‎کند.

  • خرید محصول بدون محدودیت زمانی

ممکن است برخی افراد در طی رو، زمانی برای خرید محصول نداشته باشند. در این صورت ترجیح می‎دهند تا در ساعات دیگری خرید خود را انجام دهند. در حالت عادی، بازارها تا زمان مشخصی خدمات خود را به مشتریان ارائه می‎دهند. اما زمانی که وارد دنیای فناوری اطلاعات می‎شویم، محدودیت زمانی مفهومی نخواهد داشت. فروشگاه‎ها‎ی اینترنتی بدون محدودیت زمانی بصورت 24 ساعت شبانه روز در دسترس مشتریان قرار می‎گینرد که برای این دسته از مشتریان یک فرصت است.

  • دسترسی به شرکتهای متعدد

اکثر فروشگاه‎ها‎ی معتبر با اجناسی از برندهای معروف بین المللی در شهرهای بزرگ هستند. از آنجا که همه مشتریان یک برند خاص، در شهرهای بزرگ زندگی نمی کنند، بنابراین دسترسی به کالاها و محصولات مورد نظر آنها کار آسانی نیست. اما زمانی که طراحی سایت فروشگاه اینترنتی راه اندازی شود، این امر به سهولت انجام می‎شود و مشتریان بدون اتلاف زمان و انرژی می‎توانند به فروشگاه‎ها‎ی متعددی در سراسر کشور سر بزنند و محصول مورد نظر خود را خریداری نمایند.

  • تلاش مدیران فروشگاههای اینترنتی

با وجود تمامی دلایلی که از سوی مشتریان برای افزایش راندمان کاری فروشگاه‎ها‎ی اینترنتی عنوان می‎شود، نمی توان از نقش وبمستر فروشگاه‎ها‎ی آنلاین غافل شد. تولید محتوا، آنالیز سایت، بهینه سازی و رعایت تکنیک‎ها‎ی سئو، تبلیغات از طریق کانالهای متعدد و .... همه از مواردی هستند که از سوی این فروشگاه‎ها‎ رعایت می‎شود که نهایتا رتبه این نوع وب سایت‎ها‎ را در موتورهای جستجو افزایش می‎دهد.

با ارتقا رتبه فروشگاه آنلاین نیز شاهد افزایش تعداد بازدیدکننده و در نتیجه تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان وفادار خواهیم بود.

 

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021