بهینه سازی وب سایت طبق الگوریتم های گوگل

بهینه سازی وب سایت

گوگل به عنوان یکی از محبوبترین موتورهای جستجو، قابلیت زیادی در رتبه بندی وب سایت ها دارد که توانایی این موتور جستجو را باید در المانهایی که برای رتبه بندی در نظر می‎گیرد، جستجو کرد. گوگل با مشخص کردن مجموعه ای از الگوریتم ها و پارامترهای مشخص به عنوان معیار اصلی برای رتبه بندی و بهینه سازی و سئوی سایت استفاده می‎کند. در عین حال از انتشار الگوریتم های خود برای کاربران خودداری کرده و هر ساله نیز آنها را تغییر می‎دهد.

شناخت الگوریتم های گوگل براساس تجربیات مدیران وب سایت و برخی از شرکت های طراحی سایت صورت می‎گیرد. بر این اساس، بهینه سازان وب سایت ها، بر این نظرند که گوگل با تغییرات کوچک و جزئی بر روی الگوریتم ها سعی دارد تا صفحه نتایج را به شکل بهتری در اختیار کاربران اینترنتی قرار دهد. در این زمینه باید از چند الگوریتم نام برد که در افزایش رتبه یک سایت نقش موثری را ایفا می‎کنند از جمله الگوریتم های پاندا، مرغ مگس خوار، کبوتر، پنگوئن و ... . در زیر به بررسی هر یک از الگوریتم ها می‎پردازیم.

  • الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا به عنوان یکی از مهم ترین الگوریتم های گوگل شناخته شده که یک آنتی اسپم و موظف به شناخت اسپم های موجود در سایت است. این الگوریتم محتواهای بی کیفیت، کپی شده، تکراری، تکرار بیش از حد کلمات کلیدی و سایر روش های فریبکاری را در وب سایت ها شناسایی کرده و در نتیجه از نشان دادن وب سایت در صفحه نتایج جستجو جلوگیری می‎کند.

  • الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن نیز با استفاده از شیوه بهینه سازی سیاه، سعی دارد تا لینک های اسپم و وب سایت های غیرعادی را شناسایی کند. این الگوریتم تمامی اقدامات افراط گونه برخی سایت ها را تشخیص و بر این اساس از نشان دادن یک وب سایت بی کیفیت در صفحه نتایج جستجو جلوگیری می‎کند. الگوریتم پنگوئن می تواند بر روی عناوین محتوای صفحات و همچنین لینک ها متمرکز شود و هر گونه اشتباه را در آنها شناسایی کند.

  • الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار به طور مستقیم با محتوای وب سایت ارتباط برقرار می‎کند. روش کار به این صورت می‎باشد که  همچون یک مرغ مگس خوار قادر به تشخیص محتواهای بی کیفیت است. این کار از طریق تجزیه و تحلیل عبارات و کلمات کلیدی جستجو شده توسط کاربران انجام می‎شود. دقت و سرعت دو اصل اساسی در عملکرد الگوریتم مرغ مگس خوار است که به جای تمرکز بر کلمات، جملات و مکالمات را به طور کلی در نظر می‎گیرد و هدف آن یافتن موضوع مرتبط با کلمات کلیدی است و نه صفحاتی که در آن چند کلمه کلیدی استفاده شده است.

  • الگوریتم کبوتر

الگوریتم کبوتر به منظور بررسی منطقه بندی و جستجوهای محلی در نظر گرفته شده است. زمانی که کاربران اینترنتی یک عبارت را جستجو می‎کنند، الگوریتم کبوتر موجب بهبود پارامترهای مرتبط با مسافت و موقعیت جغرافیایی نتایج جستجو می‎شود. ناگفته نماند، در صورتی که در وب سایت آدرس محل فعالیت شرکت، نقشه های محلی و سایر اطلاعات مربوط به فعالیت منطقه ای ثبت شده باشد، این الگوریتم به خوبی عمل کرده و وب سایت را در اختیار کاربران قرار می‎دهد.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021