قالب گرافیک سایت

قالب گرافیک سایت از جمله مهمترین ویژگی و مشخصه های یک سایت می باشد به طور کلی می توان گفت قالب گرافیکی سایت مجموعه ای از طراحی لوگو، طراحی اسلایدها،طراحی متون، ویرایش تصاویر است . یکی از پایه های اصلی در طراحی سایت، گرافیک سایت یا طراحی قالب سایت می باشد، آنچه در نظر اول باعث جلب توجه بازدیدکننده می شود همین مورد است.

برای طراحی قالب گرافیک سایت الزامی است که طراحان باید قالب گرافیکی مناسب را تهیه کنند، قالب گرافیکی طراحی سایت اولین موردی است که باعث پیوند و تعامل طراحان قالب و گرافیست ها می شود و همین مورد باعث می شود تا کار با قوت خوبی پیش رود.

منظور از طراحی قالب گرافیک سایت،  طرح گرافیکی وب سایت است که ساختار گرافیکی همه صفحات را تشکیل می دهد، از بارزترین ویژگی قالب گرافیکی سایت این است که در تمامی صفحات طراحی سایت، رنگ و شکل و افکت گرافیکی یکسان باشد و گرنه طراحی سایت نمی تواند موفقیتی کسب کند.

برای طراحی قالب گرافیک سایت، الزامی است طراح جستجوی بسیار سطح بالایی در میان طراحی سایت های مشابه که به ارائه خدمات و محصولات یکسانی با سایت هدف دارند بپردازد و سبک هایی که در آن برای نحوه اجرای منوها، نقشه سایت، لینک های اصلی، تعداد منوها، چگونگی و مطابقت قرارگیری مطالب و رنگ های به کار رفته بپردازد، البته بعد از اتمام و انتخاب قالب گرافیکی مناسب سایت با توضیحات و متن های ضروری در اختیار برنامه نویس قرار دهد.

ضرورت دارد که گرافیست ها برای طراحی قالب گرافیک سایت با ابزارهایی آشنایی داشته باشند که با کمک آنها بتوانند قالب قابل قبولی را طراحی کنند؛ گرچه امروزه برخی قالب های آماده نیز وجود دارد که طراحان می توانند از آن استفاده کنند ولی قبل از استفاده از این قالب های آماده باید طراحان به این مسئله توجه کنندکه ممکن است قالب مورد نظر مطابق با خواسته های کارفرما نباشد و نتواند موجبات رضایت مشتری را جلب کند و در نتیجه پروژه به شکست منجر شود.

گذشته از اینکه این قالب های آماده به دلیل اینکه همگی شبیه یکدیگر هستند به وفور در اینترنت دیده می شوند و از هیچ جذابیت بصری خاصی برخوردار نیستند.

همان طور که گفته شد برای طراحی قالب گرافیک سایت باید گرافیست ها توانایی استفاده از ابزارهای لازم جهت طراحی را داشته باشند تا با کمک آنها بتوانند قالب گرافیکی سایت را به خوبی انجام دهند، همچنین باید طراح در انتخاب قالب گرافیک سایت با نحوه چیدمان و روش صحیح محل قرارگیری آنها آشنایی داشته باشد تا چیدمان زیبایی به سایت بدهد. الزامی است که در طراحی قالب گرافیک سایت طراح باید حدالامکان از نحوه ایجاد جلوه های گرافیکی در طراحی وبسایت مواردی را در یاد داشته باشد تا بتواند طراح به نحو احسن از آن استفاده کند.

همچنین در طراحی قالب گرافیک سایت، طراحی انواع اسلایدها، سایدبار و فرم ها باید به درستی انجام شود تا سایت بعدا با مشکلی مواجه نشود. اینکه در طراحی قالب گرافیک سایت از چه رنگ، تصویر و افکت هایی استفاده شود نکته ضروری است و چنانچه طراح با هر یک از این موارد آشنا نباشد باعث می شود وب سایت از گرافیک خوبی برخوردار نباشد و مورد رضایت مشتری نباشد.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021