طراحی سایت پرتال سازمانی

طراحی سایت پرتال سازمانی جزو طراحی هایی است که غالبا با حساسیت های خاصی همراه است و معمولا طراحان شرکت های طراحی سایت نهایت تلاش خود را می نمایند تا سایتی در شان سازمان سفارش دهنده طراحی کنند که موجبات رضایت آنها را فراهم آورد. در تعریف پرتال گفته شده که درگاهی برای اطلاعات سازمان دهی شده و مورد نیاز کاربران، از آنجایی که عهده هدف طراحی سایت پرتال سازمانی در جهت جلب رضایت کاربران و قابلیت استفاده از امکانات پرتال در جهت حل مشکلات مردم است؛ لذا وجود یک پرتال جامع بسیار ضروری و الزامی می نماید.

طراحی سایت پرتال سازمانی از سویی بسیار پراهمیت است چرا که کاربران در آن نقش خاصی را دارند در واقع این نوع سایت ها به هیچ عنوان جنبه تبلیغی و معرفی ندارند به همین دلیل است که به انها پرتال گفته می شود. معمولا هدف از طراحی سایت پرتال سازمانی مدیریت اطلاعات سازمانی در موسسات و ارائه خدمات اطلاعاتی روزآمد است، همین ایجاد و راه اندازی یک درگاه برای دست یافتن مشتریان به اطلاعات و خدمات وبگاه های دولتی و قسمت خاصی از سازمان های غیردولتی، به این ترتیب مشتریان لازم نیست به صورت حضوری به سازمان برای انجام کارهای اداری خود مراجعه کنند. بنابراین خدمت رسانی و اطلاع رسانی از اهداف و ویژگی های عمده طراحی سایت پرتال سازمانی محسوب می شود.

طراحی سایت پرتال سازمانی به خودی خود نمی تواند قابل استفاده و مفید برای سازمان ها باشد چرا که داشتن یک سری ویژگی های خاص پرتال سازمانی را با دیگر سایت ها متمایز می کند، از جمله این ویژگی ها که شرکت های خبره طراحی سایت در طراحی هایشان لحاظ می کنند می توان به انعطاف پذیری بالای پرتال، داشتن امکانات تخصصی سازی، مدیریت کاربران در سطح حرفه ای، دسترسی امن به تمامی قسمت های پرتال، داشتن جایی برای جستجوی پیشرفته و... اشاره کرد.

طراحی سایت پرتال  اگر به درستی راه اندازی و در اختیار کاربران گذاشته شود می تواند منبع بسیار خوبی برای ذخیره سازی اطلاعات درون یا برون سازمانی باشد که در هر زمان امکان دسترسی کاربران را به قسمت های مختلف سایت فراهم می کند؛ البته طراحی سایت پرتال سازمانی به دلیل اینکه کاغذبازی های معمول سازمان ها را بسیار کم می کند و دیگر وابسته به زمان و مکان نیست منجر می شود به اینکه کارها با قوت و سرعت هر چه بیشتر انجام شود و بهترین امکانات را در اختیار مشتریان قرار دهد و موجبات رضایت آنها را فراهم آورد. آنچه در طراحی وب سایت پرتال سازمانی باید مد نظر گرفته شود استفاده از طراحی گرافیکی سایت به شکل زیبا و مطابق با سلیقه کارفرما است تا کاربران در محیطی دلپذیر و جذاب به پیگیری امورات خود بپردازند.

در طراحی سایت پرتال سازمانی اگر قابلیت های خاصی در نظر گرفته شود به رضایت مندی کارفرما و کاربر بیشتر منجر خواهد شد از جمله این ویژگی های خاص می توان ایجاد تالارهای گفتگو، سرویس صفحات زرد برای پیداکردن شرکت های محلی، وضعیت آب و هوا، نتایج ورزشی، تابلوهای پیام و... اشاره کرد که به طور حتم به جذابیت پرتال می افزاید.

 

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021