بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی، روشی از بازاریابی است که در آن سازمان یا شرکت برای جذب مخاطبان دست به تولید محتوایی ارزشمند، مفید، متناسب با شرایط فرهنگی، علایق آنها به صورتی مداوم و منظم می زند. البته در این نوشته تفسیر کلمه ارزشمند و مفید بسیار مهم است چرا که تولید محتوای ارزشمند و مفید هنگامی رنگ و بوی بازاریابی محتوایی به خود می گیرد که مخاطبان نیز خواستار خواندن آن مطلب باشند و موجبات رضایت آنها را فراهم کند و به جای اینکه از آن دوری کنند از مطلب استفاده کنند. بنابراین فهم ارزشمندی مطلب برای مخاطب در وهله اول در بازاریابی محتوایی مهم است؛ با این گفته می توان به جرات گفت هدف از بازاریابی محتوایی ارائه ارزش تا حد ممکن به مخاطبان مورد نظر یا جامعه هدف است.

 

برخی از روش های کارآمد در بازاریابی اینترنتی و بازاریابی محتوایی به عنوان نقطه مناسبی برای شروع این نوع بازاریابی عنوان می شود:

اطلاعات گرافیکی یا همان اینفوگرافی، استفاده از این نوع محتواها که عمودی و شامل اطلاعات مختلفی مانند آمار و ارقام، جداول، نمودارها و...است، اگر این اطلاعات دارای ارزش و مفید باشند برای سال های متمادی روی سایت باقی می ماند یا از طریق شبکه های اجتماعی منتشر می شود با این کار مطمئنا اثر عمیق و تاثیرگذاری بر ذهن مخاطبان خواهد داشت.

در صفحه یا طراحی سایت اینترنتی، مهم ترین تفاوتی که بین یک صفحه معمولی اینترنتی و صفحه ای که در آن از بازاریابی محتوایی استفاده می شود وجود دارد ، فقط در جذاب بودن صفحه و محتوای موجود در آن است، محتوای موجود در آن باعث می شود که بازدیدکننده صفحه را دنبال کند و محتوای آن را تا آخر مطالعه کند. این دقیقا کاری است که شرکت طراحی سایت ایده پویا نیز انجام می دهد یعنی با تولید محتواهای ارزشمند گامی مهم در تولید محتوای ارزشمند برای مخاطبان در زمینه های مختلف طراحی سایت بر می دارد.

یکی دیگر از روشهای بازاریابی محتوایی ارائه پادکست یا پادبخش است که در برخی جا ها با نام رادیوی اینترنتی یاد می شود که با ارائه محتواهای شنیدنی می تواند یکی دیگر از روش های بازاریابی محسوب شود.

 

در بازاریابی محتوایی با پشتیبانی که از کانال های دیجیتالی می شود فواید زیادی را برای شرکت های استفاده کننده از بازاریابی اینترنتی و بازاریابی محتوایی در پی دارد چرا که محتواهایی که از طریق رسانه های اجتماعی ارائه می شود پربارتر می کند و نتیجتا راه رسیدن به صفحات اینترنتی به وسیله موتورهای جستجوگر را آسان تر و جذاب تر و ارزشمندتر می کند.

راه های بسیاری برای شروع بازاریابی محتوایی وجود دارد به عنوان مثال شرکت طراحی سایت ایده پویا می تواند در این امر مهم و تولید محتوای ارزشمند به شما کمک کند تا در رابطه با حوزه کاری شما محتویات کاملی خلق شود .

با توجه به سوابق کاری شرکت طراحی سایت ایده پویا در زمینه بازاریابی محتوایی این شرکت می تواند یکی از گزینه های عالی برای انجام این کار باشد.

شرکت طراحی سایت ایده پویا در رابطه با بازاریابی محتوایی بیش از هرکاری اطلاعات درستی از محتواهایی که مخاطبان می پسندند بدست می آورد و در نتیجه با تولید محتواهای ارزشمند می تواند شما را در رسانیدن به مقاصدتان همراهی و هم فکری کند.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021