طراحی پرتال سازمانی

امروزه از مهم ترین دغدغه های کاری سازمان ها و موسسات ارائه خدمات به صورت همزمان و مشتری پسند به کاربران از طریق طراحی سایت است، چرا که موجودیت و رسیدن به موفقیت در حوزه کاری هر سازمان راضی نگه داشتن مشتریان و مراجعه کنندگان قدیمی و جذب مشتریان جدید با کمک طراحی سایت است، اما برای رسیدن به این منظور باید راهکار درستی را در پیش گرفت. بهترین راهکار ارائه شده به سازمان ها و موسسات سازماندهی خدمات و ارائه اطلاعات به مراجعه کنندگان بدون به کاربردن کاغذ استفاده از طراحی پرتال سازمانی و طراحی وب سایت است، چرا که با طراحی پرتالهای سازمانی و طراحی سایت می توان به راحتی بر محدودیتهای زمانی و مکانی غالب شد.

قبل از طراحی پرتال سازمانی و طراحی سایت باید هدف از راه اندازی پرتال سازمانی مشخص شود و چگونگی اطلاع رسانی، انتظارات دقیق از راه اندازی، چگونگی کسب درآمد، شناسایی نیازمندی های کاربران و مخاطبان، مسائل مربوط به امنیت طراحی سایت مشخص شود.

 

 

در طراحی پرتال سازمانیطراحی سایت باید به درستی سطوح دسترسی مشخص شود و مدیریت بخش های مختلف آن به درستی انجام شود به طوری که متناسب با نیازهای موسسه یا سازمان انجام شود.

طراحی پرتال سازمانی و طراحی سایت باید قادر باشد از حداکثر پتانسیل در سیستم های داخلی موسسه استفاده کند. با توجه به اینکه ممکن است نیازهای یک سازمان یا موسسه تغییر کند؛ بنابراین طراحی پرتال سازمانی و طراحی سایت به گونه ای باشد که پرتال قابل تغییر با نیازهای سازمان یا موسسه باشد.

طراحی پروتال سازمانی باید به گونه ای باشد که توانایی برقراری ارتباط با پرتال های خارج از سازمان و سایتهای دیگر جهت دریافت اطلاعات را داشته باشد.

از ویژگی های طراحی پرتال سازمانی این است که راه کارهایی به مدیران پرتال برای پاسخگویی به سوالات و نیازهای افراد در درون سازمان یا بیرون سازمان فراهم می آورد.

طراحی پرتال سازمانی به صورتی انجام می شود که با یک بار ورود هر کاربر به پرتال می تواند از بخش های مختلف سرویس ها استفاده کند و قادر به دیدن دسته بندی و رده بندی اطلاعات در بخش مدیریت باشد.

طراحی پرتال سازمانی برتری ویژه ای نسبت به وب سایت دارد از جمله اینکه پرتال های سازمانی قادر به انتشار اطلاعات سازمان ها یا موسسات مختلف هستند ولی وبسایتها فقط با اتصال به منابع و پایگاه های مختلف قادر به ارائه اطلاعات مورد نیاز کاربرانشان هستند.

طراحی پرتال سازمانی و طراحی سایت در بیشتر موارد به منظور کسب درآمد از طریق تبلیغات صورت می گیرد. هدف اصلی از طراحی پرتال سازمانی گسترش کسب و کار بر اساس نیازها و اهداف یک سازمان و فراهم کردن دسترسی راحت به اطلاعات و خدماتی که مدنظر کاربران بدون در نظر گرفتن محدودیتهای زمانی و مکانی است.

در طراحی پرتال سازمانی و طراحی سایت اطلاعات باید بدرستی سازمان دهی شده باشد تا کاربران به آسانی قادر به جستجوی مطلب مورد نظر خود باشد. گرچه پرتال های بسیاری وجود دارد که بر روی خدمات خاصی تمرکز می کنند، مثلا پرتال فروشگاهی بر روی خدمات اقتصادی تمرکز می کند یا پرتال خبری بیشتر بر روی انتشار اخبار و اطلاع رسانی متمرکز است.

در طراحی پرتال سازمانی و طراحی سایت رعایت یک سری نکات بسیار مهم و ضروری است از جمله قراردادن صفحه ای به نام عضویت که کاربران بتوانند با عضویت در پرتال از بخش های مختلف استفاده کنند و مدیر پرتال بتواند به راحتی آمار سایت را ببیند.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021