گوگل وب مستر

معرفی و آموزش ابزار گوگل وب مستر:

براي شناسايي و ارتباط مفيد تر وب سایت تان با گوگل مي توانيد از ابزار گوگل وب مستر كه روشي راحت و مجاني است استفاده نماييد.

لینک گوگل وب مستر در زير گفته شده است :

http://www.google.com/webmasters

وضعیت وب سایت تان در گوگل به اين صورت مشاهده مي شود :

صفحات وب سايت تان و این که كدامشان در ایندکس گوگل قرار گرفته است. خطاهایی که زمان ایندکس کردن صفحات وب بوسيله ي crawler (خزنده ) گوگل اتفاق افتاده است را می توان مشاهده نمود. عبارات جستجویی که صفحات شما هم در لیست نتایج مشاهده مي شود را گزارش داد. طراحی سایت هایی که به وب سایت تان لینک داده اند رادر آن جا مشاهده نماييد و داراي امكانات بي شماري است كه تمامی ان ها را ارائه مي دهد. از ابزار گوگل وب مستر می توان در وب سایت هاي کوچک و یا بزرگ استفاده نمود.

 

داشبورد:

هنگامي كه به پنل وب مستری خود وارد می شوید، نخستين صفحه ای که به نمايش گذاشته مي شود نامش داشبورد است که لیست كليه طراحی وب سایت های شما، بااطلاعاتی درباره نقشه و تائیدیه وب سایت های شما را شامل مي شود.

قسمت 1. وب سایت رادر حساب وب مستری خود اضافه نماييد.

مرحله 1: در جعبه متن افزودن سایت، آدرس وب سایت خود را تايپ نموده و دکمه Add Site را انتخاب نماييد.

مرحله 2: در این مرحله بايستي به گوگل ثابت نماييد که وب سایتی که معرفی کرده اید، مالكش شما هستيد که از راه هاي متفاوتي اين قابليت وجود دارد كه در اين مقاله ما 2 روش آن را بيان مي نماييم :

HTML file - آپلود فایل HTML

  1. در صفحه داشبورد روی گزينه Verify this site که در کنار وب سایتی که تعریف کرده اید کلیک نماييد.
  2. از لیست Choose verification method گزینه Upload an HTML file را انتخاب كرده و بعد فایل HTML ای که در صفحه مشخص است را در root وب سایت خود کپی نماييد. توجه كنيد که نام و یا محتوای فایل HTML نبايد تغيير كند.
  3. حال مي توانيد گزینه Successful upload را انتخاب كنيد.
  4. بعد از انكه مطمئن شديد آپلود فایل انجام شده و در دسترس بودن آن بوسيله مرورگر بررسي كرديد روي گزینه Verify كليك نماييد و گوگل بعد از بررسی نتیجه را به شما ارائه مي كند.

راه دوم Meta tag :

از این راه برای کسانی که دسترسي به سرور خود براي آپلود فایل در اختيار ندارند استفاده مي نمايند زيرا روشي مناسب است، ابزار وب مستر متا تگی را در قالب XHTML ايجاد مي نمايند که شما امكان تبديل آن به HTML را داريد وهر دو کار می کنند.

  1. در صفحه داشبورد گزينه Verify this site که در کنار وب سایتی است که تعریف کرده اید را انتخاب نماييد.
  2. از لیست Choose verification method روي گزینه Meta tag كليك نماييد.

3.بعد متا تگ را در صفحه اول وب سایت خود insert نماييد و پس از آن دکمه Verify را انتخاب كرده و گوگل پس از ارزيابي نتیجه را به شما ارائه مي دهد.

خلاصه نقشه وب سایت : در این بخش خلاصه ای از وضعیت بررسی نقشه وب سایت با صفحه هايي که ایندکس گذاري شده اند را قابل مشاهده است. ساخت نقشه آنلاین وب سایت گوگل

نتیجه بررسی مالکیت وب سایت : در این قسمت نتیجه بررسی مالکیت وب سایت مشاهده مي شود.

نمایش اطلاعات و آمار وب سایت : برای ديدن جزئیات اطلاعات و آمار مي توانيد نام وب سایت را انتخاب كرده و با كليك تمام موارد را مشاهده نماييد..

ثبت و بازبینی اطلاعات (Indexing)

صفحه هاي وب سايت تان بايستي در بانک اطلاعات گوگل ثبت شده باشد تا در نتيجه هاي جستجو قابل مشاهده باشد که این عمل بوسيله ي خود گوگل صورت مي گيرد. اگر نقشه های وب سایت را شما در وب مستر ثبت نماييد، میتوانید از اشکالاتی که شايد زمان بازبینی گوگل از صفحه ها اتفاق افتد مطلع شويد.

گزارش اشکالات بازبینی گوگل از وب سایت تان

بعضي وقت ها گوگل زمان بازبینی یک وب سایت با مشکلاتی شامل لینکهای خراب، صفحه هاي غیر قابل دسترس یا مشکلات سرور مواجه است. در این بخش گزارش خلاصه ای از اين مشكلات قابل مشاهده است که اگر بخواهيد اطلاعات زيادتري در مورد اشكال مد نظر خود داشته باشيد بايستي لینک Details را انتخاب و روي آن كليك نماييد.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021