جذب کاربر با طراحی سایت کاربرپسند

طراحی سایت کار ظریفی است که در ا« باید تمام اصول رعایت شود و با برنامه ریزی پیش رفت کرد . وقتی شما تصمیم به ساخت وب سایت می گیرید باید دقیقا بدانید که به چه چیز هایی نیاز دارید و قرار است چه اهدافی را دنبال نمایید ، برای مثال باید مشتریان هدف خود را بهتر بشناسید و ان ها را دسته بندی نمایید و باید بدانید که قبل از هر چیزی چه سوال هایی در ذهن مخاطبین شما به وجود می آید و آن ها به چه مسائلی فكر می كنند .

جواب دادن به تمام این موارد باعث می شود تا قدم هاي محكم تري را براي ارتقاي سایت بردارید و با موفقيت بیش تری به اين راه قدم بگذارید .

ممکن است در ذهن كاربران و مخاطبین سوالات مختلفی پيش آيد همانند موارد زیر :

طراحی وب سایت صورت گرفته تا چه اندازه اعتبار می تواند داشته باشد ؟

چقدر می توان به این وبسایت اطمينان داشت و کار ها را بر پایه ی آن پیش برد؟

شرکت طراحي سایتی كه برای ارائه خدمات و پشتيباني انتخاب نموده ایم باید چگونه شركتي باشد و چه ویژگی هایی را دارا باشد ؟

طراحی سایت اختصاصی بهتر است یا استفاده از طراحی سایت با قالب های آماده ؟

این سوال ها نمونه هایی هستند که ممکن است ذهن کاربر را در مورد ساختار و طراحی وب سايت درگير كنند و او را به دنبال جواب بکشانند ، پاسخ صحیح دادن به سوالات می تواند جهت گیری کاربران را مشخص نماید .

در طراحي وبسايت مسائلی وجود دارد که باید همواره آن ها را جدی گرفت و به آن ها بها داد .

یکی از مسائل مهم در زمینه ی طراحی وبسایت گرافیک و رنگ سایت است که باید ان را اصولی و با برنامه پیش برد.این موضوع را در نظر داشته باشيد که گرافیک و رنگ وب سايت بر روی کاربر تاثیر گذاشته و می تواند در جذب شدن كاربر و مخاطب نقش مهم و اساسی را بازی کند و يا این که باعث دوري كردن كاربر از وب سايت گردد .

در تهیه رنگ سايت می توان عواملي مختلف را در نظر داشت همانند سن و سال و قشر مخاطبینی که با ان ها سر و کار داریم ، فرهنگ ملل مختلف و غیره که هر کدام از این موارد تاثیر گذار است .

درایران گرافیک سایت مهم است و افراد وب سایت هایی با گرافيك خاص و رنگ هاي زنده را بیش تر می خواهند و مخاطبين را بهتر جذب خود مي کند . بنابراین باید مخاطبين خود را به درستی بشناسید و رنگ وب سايت تان را مطابق با سلیقه ی ان ها تهیه و طراحی و انتخاب نماييد.

به عنوان مثال وب سايت هایي که براي بچه ها و مهد كودك طراحي مي شوند حتما بايد با رنگ هاي شاد و گرم و سر زنده طراحی شوند زیرا این رنگ ها بیش تر کاربر را جذب می کند و مخاطبين شما كودكان مي باشند.

قبل از مرحله ی پياده سازي وب سایت باید مرحله ی مربوط به تحلیل سایت را انجام داد و گزينه هايی كه موجب جذب و دفع كاربر در سايت مي شود را مشخص نمود و ان ها را در نظر داشت .

همواره علایق خود و مخاطبان تان را در نظر داشته باشید و کاری انجام دهید که این دو مورد را در کنار هم پوشش دهد .

سعی کنید که در کنار این مسائل به موارد اصولی هم توجه کنید مثلا زمان لودینگ صفحه و یا اصول مربوط به سئوی سایت که تمام این ها در کنار هم می توانند وب سایت شما را موفق سازند و مخاطبين را به سمت شما بکشانند .

بك گراند هاي متحرك جالب می باشند اما زمان بارگذاري وب سایت را افزایش می دهند و حجم زيادي را می برند .

طراحی وب سایت فقط یک مرحله از کار شماست و بعد از آپلود کردن سایت باید به فکر دیده شدن ان باشید زیرا وب سایت خود به خودی بالا نمی اید و در موتور های جستجو دیده نمی شود بنابراین شما باید بر روی گزينه هاي مربوط به سئو و بهینه بودن سایت نیز کار کنید و اثر بسزاي ان ها را نیز در نظر داشته باشید .

تا ان جا که ممکن است از فلش در طراحی ها استفاده نشود مگر برای طراحی بنر های وب سایت زیرا فلش سایت را سنگین می کند و سرعت لود شدن صفحه را افزایش می دهد .

محتواي وب سایت نیز از موارد دیگری است که باید در نظر گرفته شود ، محتوا و فونت ها در طراحي وب سايت نقش مهمی دارا هستند و نمی توان ان ها را کنار گذاشت و نادیده گرفت .

در تهیه متن ها برای وب سایت از لینک های موثر نیز استفاده کنید و مطالب و صفحه های مربوط به هم را به هم لینک نمایید تا به این ترتیب مخاطب های شما راحت تر بتوانند به صفحه های بعدی در وبسایت منتقل شوند و از مطالب آن صفحه ها هم استفاده کنند ، با این راه می توانید مخاطبین را بیش تر در سایت نگاه دارید .

در طراحي وبسايت بايد فونت ها تا جایی که ممکن است یکسان انتخاب گردند و بر طبق یک اصول و استاندارد خاص باشند تا در نهایت با تمامی مرورگر ها سازگار واقع شوند و فونت ها مناسب با کاربران وب سایت انتخاب شود .

از سايزهاي خیلی ریز و یا خیلی درشت فونت استفاده نکنید زیرا کارایی و ظاهر وب سایت را بهم می ریزد و ممکن است در خوانایی سایت شما تاثیر بگذارد .

رنگ و فونتی را انتخاب کنید که مناسب باشد و چشم های کاربران را خسته نکند و براي آن ها جذابيت داشته باشد .

شما با رعایت کردن تمامی این نکات مهم و اصولي می توانید در کار طراحي وب سايت به موفقیت دست یابید و مطمدن شوید که کاربران خود را خواهید داشت و ان ها با دیدن سايت تحت تأثير قرار می گیرند و شما به عنوان مدیریت وب سایت می توانید به هدف خود يعني موفقيت دست یابید .

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021