نکات بازاریابی شبکه های اجتماعی

استفاده زیاد از اینترنت باعث شده تا دیگر روش های سنتی کنار گذاشته شود و اکثر مردم نیاز هایشان را از طریق اینترنت بر اورده سازند و دیگر خود شان به صورت مستقیم دنبال کار ها نباشند .

همین مورد زمینه مناسبی را برای بازاریابی اینترنتی ایجاد نموده و این که صاحبان کسب و کار ، تجارت خود را از راه بازاریابی الکترونیکی گسترش دهند . بازاریابی اینترنتی یعنی شما از طریق مجازی به معرفی و فروش محصولات و خدمات خود بپردازید .

برای آگاهی از قیمت پکیج ها اینجا کلیک کنید .

 

یکی از راه های بازاریابی مجازی و اینترنتی استفاده کردن از شبکه های اجتماعی است . شما به کمک این رسانه های دسته جمعی می توانید کسب و کارتان را رونق دهید و شناخته شوید . برای رونق دادن به کار ها باید چند نکته مهم را دانست و در حقیقت دانستن این نکات خالی از لطف نمی باشد و در موارد زیادی از جمله برقراری ارتباط موثر با کاربران می تواند به شما کمک نماید .

در ابتدا باید شبکه های اجتماعی را به خوبی بشناسید و بدانید که در هر شبکه چه چیزی مهم تر می باشد و کاربران به چه موضوعی بیش تر اهمیت می دهند . از مهم ترین و پر کاربرد ترین رسانه های اجتماعی می توان به موارد زیر اشاره نمود : face book ، اینستاگرام ، تویتر ، لینکدین و گوگل پلاس و سایر شبکه های مختلف دیگر که تقریبا همه ی افراد کم و بیش با آن ها آشنایی هایی دارند و از ان ها استفاده می کنند .

برای رسیدن به هدف اصلی از راه بازاریابی اینترنتی شبکه اجتماعی باید تلاش نمود تا یک ارتباط درست و حسابی شکل بگیرد و در حقیقت این یک رابطه دو طرفه می باشد و اگر فقط قرار باشد که شما به فکر کار خود و تأمین نیازهای خود باشید به موفقیت نمی رسید و همواره باید ارتباط خود را با دیگران حفظ نمایید و برای ایشان وقت بگذارید و این را بدانید که برای گسترش کسب و کار خود به گذر زمان نیازمند هستید تا کاربران وفادار و همیشگی خود را بیابید و برای مدت طولانی تری با ان ها کار کنید .

مزیت بازاریابی الکترونیکی و اینترنتی این است که از نظر هزینه برای شما به صرفه تر می باشد و می توانید وقت تان را مدیریت نمایید و دیگر محدودیت زمان و مکانی برای شما وجود نخواهد داشت . به نکته های بازاریابی اینترنتی دقت نمایید تا در نهایت موفقیت برای شما باشد و بتوانید در کمترین زمان به اهداف خود دست یابید .

به عنوان نکته اول می توانیم بگوییم که باید حتما با فرهنگ کاربران خود آشنا باشید :

قبل از شروع کردن هر رابطه ای با طرف مقابل را شناخت و در مورد خصوصیات و خواسته هایش مطالبی را دانست . پس سعی نمایید تا کاربران خود را به خوبی بشناسید و احساس تان را به آن ها از راه زبان و ادبیات منتقل کنید و در مقابل شما نیز باید خواسته ها و نیاز هایشان را درک نمایید و سعی کنید در کل یک ارتباط راحت تر داشته باشید و به قوانین ارتباطی حاکم در شبکه های اجتماعی احترام بگذارید .

مورد دیگری که باید به ان توجه کنید این است که باید شبکه اجتماعی تان را با سرعت کم تری گسترش دهید : برخی از افراد دلیل این نکته را می پرسند و باید در جواب ان ها گفت که اگر شما یک دفعه تعداد کاربران خود را بالا ببرید کاربران به شما بدبین می شوند و برای ان ها کمی غیر باور می شود .

بنابراین سعی کنید که تعداد بازدید کنندگان در مدت کوتاه خیلی زیاد نباشد و حدالامکان این کار را به مرور زمان صورت دهید تا تمایل کاربران برای عضویت در سایت شما بیش تر شود .

از دیگر نکته های موفقیت آمیز بازاریابی این مورد می باشد که باید تمام کاربران در یک سطح باشند و در واقع مشابه باشند .

پاسخ مشتریان را بدهید: وقتی کسی پستی یا اظهار نظری برای شما و در صفحه شما می گذارد باید حتما پاسخش را بدهید و نشان دهید که برای شما مهم بوده که جواب او را داده اید و در همه حال حواس تان به او هست . با این کار او را مطمئن می کنید که رابطه دو طرفه بین شما و ان ها برقرار می باشد و این شبکه واقعی است .

میل و علاقه ی خود را نسبت به دیگران نشان دهید :

در شبکه اجتماعی نشان دهید که دیگران برای تان مهم هستند و شما به فعالیتهای آنها اهمیت می دهید و ان ها را دنبال می کنید ، مثلا برای این که علاقه ی خود را به ان ها نشان دهید جواب هایشان را جدا جدا بدهید و از یک ایمیل پیش فرض استفاده نکنید بلکه باید از پیام شخصی استفاده کنید .

گاهی اوقات حتی لازم می شود که پروفایل شان را بخوانید تا نشان دهید که برای شما مهم می باشند و حتما این کار را بکنید .

کارهای مشتریان و کاربران خود را پیگیری نمایید تا آن ها هم به شما اهمیت دهند و در خواست دوستی تان نرا قبول کنند .انجام این کار ها باعث می شود تا روز به روز در شبکه های مختلف اجتماعی موفق تر شوید و رشد چشم گیری داشته باشید .

به اشتراک گذاشتن نوشته های کاربران دیگر : گاهی اوقات می توانید پست ها و مطالب دیگران را به اشتراک بگذارید و از این راه به ان ها اثبات می کنید که تنها برای ارسال کردن لینک سایت خود آن جا نیستید و هدف تان دو طرفه بودن رابطه است و برای کاربران خود اهمیت قائل هستید . اشتراک گذاری ها باید دو طرفه باشد .

گاهی بهتر است از کار های دیگران تقلید نمایید : برای رسیدن به موفقیت در بازاریابی اینترنتی شبکه و رسانه های اجتماعی دیگران را الگو قرار دهید و کارهای دیگران را دنبال نمایید مخصوصا افرادی که در حوزه کاری تان فعالیت دارند و تقریبا مشابه به شما هستند . دنبال کردن کار های ان ها می تواند به شما کمک بزرگی کند .

علاوه بر این با دنبال کردن ان ها می توانید به رمز موفقیت شان دست یابید و دید خود را در این زمینه بیش تر کنید . با همکاران خود تبادل داده و اطلاعات داشته باشید و در نهایت تمام کارهای ان ها را بررسی نمایید و از روش های ان ها ایده بگیرید .

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021