نکاتی در مورد طراحی وب سایت

طراحی سایت پایگاه قوی و محکمی برای شما می باشد تا از طریق ان بتوانید با تمامی کاربران خود در تعامل و مراوده باشید . اما باید به این نکته توجه کنید که بازدید کنندگان در همان چند لحظه ابتدایی پس از ورود به سایت تصمیم می گیرند که در وبسایت بمانند و به جاهای دیگر ان سرک بکشند یا این که صفحه را ببندند و دیگر به سراغ وب سایت شما نیایند .
دیدن و در آن گردش کنند یا نه ؟
با توجه به نکاتی که گفته شد مشخص می گردد که در نگاه اول این گرافیک سایت می باشد که در چشم بیننده دیده می شود و باعث بر انگیخته شدن کاربر می شود . اگر شکل و ظاهر طراحی وب سایت شما خیلی زیبا باشد این به شما کمک می کند که مشتری بیش تری را جذب نمایید و آن ها را وادار کنید تا مدت بیش تری را در وب سایت شما باقی بمانند و به تمامی صفحه ها سر زده و برای تعداد بیش تری به وبسایت امده و مرتبا از وب سایت شما دیدن کنند .
شما از طراحی سایت حرفه ای استفاده می کنید تا  به نحوی بازدید کنندگان خود را زیاد کرده و افزایش ترافیک سایت را داشته باشید ، زیرا بازدید بیش تر فاکتور اساسی و مهمی در سایت شما می باشد و با زیاد شدن کاربران کسب و کارتان رونق یافته و موفقیت شما چندین برابر می شود .

 


ظاهر وب سایت در جذب مشتری ها تاثیر گذار است و قطعا بدون یک گرافیک مناسب وب سایت نمی توانید حرف زیادی برای گفتن داشته باشید . نخستین کاربردی که گرافیک وب سایت می تواند داشته باشد معرفی کردن سایت به بینندگان آن می باشد و در مرحله ی بعدی اطلاعات وبسایت را به کاربران معرفی می کند پس باید گرافیک سایت به اندازه کافی خوب و جذاب باشد تا بتواند چشمان کاربران را به خود خیره کند و ان ها را در وب سایت نگاه دارد و بعد خود را به ان ها معرفی نماید .
در واقع موضوع طراحی گرافیک وب سایت یکی از نکته های مهم در جذب نمودن مشتری و کاربر است و در پی این موضوع می توان درآمد و سود بیش تر و بهتری را برای شرکت به دست اورد .
کسب و کار خود را با کمک ساخت وب سایت رونقی تازه دهید و صفحات را به گونه ای جذاب بسازید .

از عکس و تصاویر خوب استفاده کنید و رنگ ها را در وب سایت به درستی به کار ببرید و قرار دهید ، به ارائه اطلاعات و حجم طرح گرافیکی در وب سایت دقت نمایید .
برای نگه داشتن بیش تر کاربر در وب سایت باید به گرافیک اهمیت داد و در حقیقت طراحی وبسایت باید از گرافیک زیبا و مناسب برخوردار باشد در غیر این صورت نمی تواند  بازدیدکننده را جذب کند و او فورا سایت شما را ترک کرده و دیگر حاضر نیست به آن سر بزند .

وب سایتی که کسل کننده باشد نمی تواند دوام زیادی داشته باشد و تنها سبب گیج شدن مشتری ها می گردد و شوق آنان را از ادامه بازدید از بین می یرد .
برای طراحی گرافیک سایت باید چندین مرحله را به ترتیب انجام دهیم که شامل موارد زیر می شوند :
•    طراحی لوگو ، زیرا هر وب سایت باید یک لوگوی مخصوص به خود داشته باشد .
•    طراحی مناسب گرافیکی شعار تبلیغاتی
•    طراحی بنر های تبلیغاتی در وب سایت
•    طراحی رابط گرافیکی برای سایت مورد نظر تان
•    طرح و رنگ وبسایت
از رنگ و فونت های هماهنگ و مناسب برای وب سایت استفاده نموده و در این زمینه دقت کنید چون فونت های وب سایت قدرت خوانایی را افزایش داده و تا آن جا که ممکن است از تغییر رنگ و رنگ های مختلف استفاده نکنید تا همواره طراحی و ساخت وبسایت شما ساده و زیبا باشد .

در صفحه ی مربوط به تماس با ما ، اطلاعات تماس خود را گذاشته تا همواره برای کاربران سایت در دسترس باشید و ان ها به راحتی بتوانند از طریق شماره تماس و یا ایمیل و فرم های همکاری با شما در ارتباطی موثر باشند .
توجه نمایید که هر چقدر اطلاعات مربوط به تماس تان بهتر و کامل تر گردد در حقیقت سایت تان قوی تر می شود و کاربر و  بیننده به شما بیش تر اعتماد می کند و به نوعی اعتبار و ارزش تان افزایش می یابد .
به ترکیب رنگ ها دقت نمایید و ان ها را به گونه ای در کنار هم قرار دهید که حسی تازه به شما دهند . رنگ ها در کنار یکدیگر معنا و هویت دار می شوند زیرا رنگ بندی قسمت اساسی و مهمی در سایت شماست و در دید بیننده موثر است پس ساده از کنار ان نگذرید .
چطور می شود بهترین رنگ ها را برای سایت مان انتخاب کرد ؟
ابزارها ی گوناگونی برای انتخاب ترکیب رنگ وجود دارند و دارای تنوع زیادی هستند به عنوان نمونه می توانیم از نرم افزار Adobe Kuler نام ببریم که برای همین کار ساخته شده است و به شما می تواند کمک زیادی کند .
می توانید کم کم از وبسایت های حرفه ای که ساخته شده اند دیدن کنید و از آن ها در این زمینه ایده های جالب بگیرید قدرت آنالیز رنگی خود را افزایش دهید .
رنگ ‌ها و کاربرد های ان ها را به درستی بشناسید و تحقیق کنید که هر رنگی چه احساسی را می تواند در شما برانگیخته نماید و سپس از انها استفاده کنید .
رنگ‌ها می‌توانند در شما احساسات مختلفی ایجاد کنند برخی از ان ها به شما احساس آرامش می دهند و برخی دیگر خوشحال تان می کنند .

برای هر نوع طراحی سایت با توجه به زمینه فعالیتش می توان از یک رنج رنگ خاص استفاده نمود از رنگ های گرم یا سرد .
گرافیک سایت به چه چیزی گفته می شود ؟
برخی فکر می کنند تنها با یک چیدمان ساده از رنگ‌ های مختلف می توانند گرافیک سایت مناسب داشته باشند ولی در یک وبسایت ، فراتر از چینش رنگ‌ های مورد علاقه تان در کنار هم مسائل اصولی می باشد که باید حتما رعایت گردد و طرح را اصولی نشان دهد .

یعنی باید بتوانید از هر رنگ در جای خود استفاده نمایید و نیاز مشتریان را به صورت کامل  پاسخ گو باشید ، در این حالت است که می توانید ادعا کنید که تاثیر هر رنگ را می دانید و  گرافیک وب سایت را به درستی و خوبی شناخته اید و در این زمینه مشکلی ندارید  .
سعی نمایید تا سلیقه مخاطبین خود را بشناسید و بر طبق نظرات آن ها سایت را چینش کنید و اصول را رعایت نمایید .
مشخص کنید که کدام یک از رنگ ها می‌تواند شما را به هدفی که دارید نزدیک تر سازد و سپس از ان رنگ ها به درستی و در جای خودشان استفاده کنید و به کمک ان ها یک طراحی وب سایت اصولی را داشته باشید .

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021