سئوی تصاویر سایت

مدیران سایت به دنبال افزایش بازدید از وب سایت شان هستند و روش های مختلف را امتحان می کنند تا به خواسته ی خود دست یابند . شما هر چقدر هم که یک ساخت و طراحی وب سایت خوب و ایده آل داشته باشید ، اما اگر سئوی سایت را رعایت نکنید نمی توانید بازدید کننده کافی داشته باشید و وب سایت را بشناسانید و با رقبا رقابت کنید . در واقع داشتن یک وب سایت بدون بازدید کننده اصلا سود و فایده ای نخواهد داشت .

بهینه کردن و سئو ی تصاویر یکی از مسائل مربوط به بهینه کردن وب سایت می باشد و در واقع از فاکتور های مهم و اساسی On Page Optimization است .

مبحث مربوط به سئوی وب سایت و بهینه سازی برای موتور های جستجو گر مبحث زیبا و پیچیده ای است که به صورت مرتب در حال تغییر و تحول می باشد و تمام کسانی که در کار طراحی سایت هستند بهتر است در زمینه ی سئوی وب سایت و بهینه کردن سایت نیز تا حدودی تخصص داشته باشند . ترافیک سایت برای همه مهم است و ادمین وب سایت انتظار دارد که ترافیک سایت بالایی داشته باشد .

سئوی سایت چند وقت یک بار آپ دیت شده و در حال عوض شدن است و مدیر وب سایت باید مرتبا از این آپ دیت ها با خبر باشد تا بتواند بهینه سازی سایت را رعایت کند . به این ترتیب عملکرد وبسایت بهتر شده و بهبود می باید و با تمام تغییرات هم قدم می شود .

اگر شما نیز دارای یک وب سایت کاربر پسند و خوب هستید باید به صورت مستمر و پیوسته خود را آپدیت کنید و با انجام این به روز رسانی ها رتبه طراحی سایت تان را بالا ببرید و رتبه تان را بهبود ببخشید به این صورت می توانید ارزش سایتتان را نگاه دارید .

شما با رعایت کردن اصول سئو و بهینه سازی عکس و تصاویر سایت علاوه بر این که در مکان های بالاتر موتور های جستجو گر قرار می گیرید از داشتن وب سایت خود یک تجربه ی خوب و عالی نیز کسب خواهید نمود .

در مبحث رعایت کردن بهینه ساختن وبسایت و سئو تصاویر همانند دیگر بخش ها در وب سایت باید موتور های جستجو گر را نیز در نظر بگیرید و از اعجاز شبکه های اجتماعی مختلف نیز استفاده نمایید و کار کردن بر روی آن ها را هم در برنامه هایتان قرار دهید و از شبکه های اجتماعی غافل نشوید .

سئوی تصاویر برای وب سایت یکی از موارد مهم در بهینه کردن و سئوی سایت است که باید ان را در نظر داشت زیرا تصاویر وب سایت یکی از مسائل مهم و اساسی و از فاکتور های اصلی در On Page Optimization است .

اگر اصول مربوط به سئو و بهینه سازی عکس و تصاویر وب سایت را رعایت نمایید جایگاه سایت شما افزایش یافته و علاوه بر این می توانید خود را بیش تر به مشتری هایتان بشناسانید و یک تجربه ی خوب و عالی را برای خود بسازید .

در بهینه ساختن وب سایت تصاویر باید موتور های جستجو از جمله گوگل را هم به یاد داشته باشیم و عکس ها را برای موتور های جستجو بهینه کنیم . تصاویر را سئو سازی کنید و در کنار آن ها اعجاز شبکه های اجتماعی را هم به یاد داشته باشید و بر روی ان ها نیز کار کنید .

بهینه ساختن عکس و تصویر برای انواع موتور های جستجو گر :

باید سئوی عکس و تصاویر را رعایت کرد و تصویر های وب سایت را برای موتورهای جستجو گر بهینه کرد چون تمام این کار ها بر قسمت های مختلف دیگر وبسایت تاثیری مستقیم می گذارند همانند تاثیر بر روی سرعت وبسایت و یا کارایی موجود در آن . در نام گذاری فایل خود کلمه های کلیدی را استفاده نمایید ، توضیحات در فایل ها و ویژگی ALT در تصویر ها را فراموش نکنید . نامی که بر روی فایل اپلود شده است هم مهم می باشد و باید درست استفاده شده باشد .

سعی کنید نام و اسم درست و با معنایی را برای عکس ها انتخاب نمایید تا بتوانید موضوع مورد بحث را به خوبی به مخاطب و کاربر خود منتقل نمایید .

اسم فایلی را که بر می گزینید از کلمه های کلیدی انباشته نباشد بدین معنا که در عکس های خود Keyword Stuffing انجام ندهید.

اگر اسمی را که برای عکس و تصویر خود انتخاب کرده اید در نظر وب سایت گوگل به محتوای وب سایت شما ربط داشته باشد گوگل از آن در Rich Snippet استفاده می نماید .

در نام گذاری عکس و تصویر های وبسایت به جای استفاده نمودن از فاصله یا Space در عکس ها از خط فاصله بهره بگیرید و ان را با خط فاصله نام گذاری کنید .

به فرمتی که با آن عکس را ذخیره می کنید نیز دقت کنید و از فرمت هایی استفاده نمایید که گوگل بتواند آن ها را ایندکس نماید .

وب سایت گوگل می تواند برخی از فرمت ها را مانند BMP, GIF, JPEG, PNG, WebP و SVG بخواند و ایندکس نماید . البته می توان گفت که بهترین و رایج ترین فرمت های موجود PNG و JPG می باشند که بیش تر از بقیه مورد استفاده افراد واقع می شوند .

از سرویس WebP در سایت گوگل هم می توانید بهره مند شوید و البته بر پایه ی ادعا های خود گوگل می توان ۳۰ درصد بیش تر فشرده سازی تصاویر را داشت و باز هم کیفیت تصاویر را حفظ کرد و از دست نداد .

تمام مدیران و ادمین های وب سایت به دنبال افزایش دادن بازدید ها از وبسایت خود می باشند زیرا این موضوع به نفع آن ها خواهد بود ، ان ها راه و روش های مختلفی را امتحان کرده و سعی دارند تا از راهی که ممکن است به خواسته های خود برسند بنابراین هر چه طراحی سایت شما ساخت بهتر داشته باشد و سئوی سایت و بهینه سازی وب سایت بهتر رعایت شده باشد رتبه شما را بالاتر کشیده و می تواند بازدید کننده هایتان را به اندازه ی کافی افزایش دهد.

طراحی وب سایت بهینه با داشتن عکس ها و تصاویر بهینه در سایت طراحی شده

از وب سایت های مختلف لینک تصویر در سایت خود نگذارید ، این کار اصلا به نفع و سود شما نخواهد بود ، در ضمن این یک حرکت غیر حرفه ای خواهد بود زیرا در این صورت در حالتی ساده شما به دیگر سرور ها در سایت ها سنگینی و فشار وارد می نمایید ولی ممکن است چیزی بد تر برای شما پیش اید مثلا مدیریت در آن وب سایت ها Hotlink Protection برای شما قرار می دهد .

اگر نامی که برای عکس تان در سایت انتخاب کردید در نظر وبسایت گوگل به محتوای شما مرتبط باشد وب سایت گوگل از آن در Rich Snippet استفاده می نماید .

سئوی عکس مسئله ی مهمی است و باید حتما بهینه کردن تصاویر را رعایت کنیم و ان را ساده نگیریم زیرا تصاویر نیز جزیی از وب سایت ما هستند و به چشم می آیند ، بهینه کردن تصاویر بر روی قسمت های مختلف وب سایت تاثیری مستقیم دارد.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021