قوانين اصولی جذب مخاطب در طراحی سایت

قوانين اصولی برای جذب مخاطب در طراحی سایت

بهتر است پيش از هر چیز شما برای طراحي و پياده سازي وب سايت به چندين سوال که در ذهن مخاطب پيش مي آيد فكر كرده و به آن ها جواب بدهید ، با پاسخ دادن به سوالات مي توان قدم هاي محكم تري براي ارتقاي سایت برداشت و در اين راه به موفقيت رسيد.

سوالاتي كه در ذهن كاربر پيش مي آيد شامل اين موارد است:

وبسایت طراحي شده تا چه اندازه اعتبار دارد؟

وب سایت تا چه اندازه اطمينان دارد؟

شرکت طراحي سایت كه خدمات پشتيباني را انجام ميدهد چگونه شركتي است ؟

آیا سایت پايدار مي باشد ؟

آیا این سایت برای من اختصاصي طراحي شده است ؟

كليه اين سوالات ذهن شما را در مورد ساختار سايت درگير كرده و مي توانيد با جواب دادن به اين سوالات جهت گیری خودتان را مشخص نمایید ولي موارد دیگری در طراحي سايت وجود دارد که باید به آن ها پرداخت و توجه نمود.

رنگ سایت را طبق اصول در نظر بگيريد: در نظر داشته باشيد که گرافیک و رنگ وب سايت روی کاربر ميتواند تاثیر زيادي داشته باشد و باعث جذب شدن كاربر يا دوري كردن كاربر از سايت شود. رنگ سايت با توجه به عواملي چون قشر مخاطب سایت، سن مخاطب، فرهنگ ملل و... در نظر گرفته مي شود.

در برخي کشورهای خارجی سایت های بدون گرافیک بیشتر كاربر را جذب مي كند و مردم از آن استقبال مي كنند ولي درایران سایت هايي با گرافيك خاص و رنگ هاي زنده و شاد مخاطبين را جذب خود ميکنند . لازم است كه شما بدانيد مخاطبين شما چه كساني هستند و رنگ وب سايت را مناسب با انان انتخاب نماييد.

مثلا اگر سايتي براي مهد كودك طراحي مي شود بايد از رنگ هاي شاد و گرم استفاده شود و رنگ هاي بي روح و سرد در وبسايت نبايد بكار برد چون مخاطبين شما كودكان مي باشند.

وقتی یک سایت در حال پياده سازي است گزينه هاي بسياري وجود دارد كه موجب جذب كاربر در سايت مي شود و يا دفع كاربر می شود. باید اين نكته درك شود كه مخاطبين شما به چه مواردي علاقه دارند و مواردي كه براي سايت لازم است را ارزيابي نمود.استفاده از بك گراند هايي كه متحرك هستند اگرچه براي گروه خاصي از مخاطبين جالب است ولي باعث مي شود كه سايت در زمان دیر تری بارگذاري شود و حجم زيادي را ببرد و هزينه ی ان نيز افزایش خواهد یافت .

گزينه هايي که روی سئو و بهینه بودن سایت اثر بسزايي خواهد داشت شامل مولفه هاي صفحه اصلی يا خانه ، سرعت بارگذاري وب سايت، حجم گرافیک ها و گرافیک وب سایت ، فایل هایی مثل فلش كه در سايت موجود است می باشند .

ولي تأكيد می شود که سایت با فلش طراحی نشود و اگر ممكن است در وب سايت خود پس زمینه متحرك بكار نبريد .

 

محتواي سایت و فونت ها را در طراحي وب سايت نيز در نظر بگيريد: در طراحي وبسايت بايستي فونت سايت طبق اصول و استاندارد انتخاب گردد تا با همه مرورگر ها سازگار باشد. به اين نكته بايد توجه كرد كه مخاطبين و كاربران از فونت ها و سايزهاي متفاوتي استفاده مي نمايند.

اگر سایتي برای افراد مسن طراحی مي شود فونت عادی نمي تواند براي آنها مناسب باشد و ممكن است چشم آنها خسته شود پس براي آنها از فونت هاي بزرگتر استفاده شود. برای كودكان و نوجوانان از فونت های بچه گانه تر استفاده شود بهتر است زیرا براي آن ها جذابيت خواهد داشت .

نکات مهم و اصولي ديگر نيز در طراحي سايت وجود دارد كه مي تواند در همان لحظه ی اول كه كاربران سايت را مي بينند آن ها را تحت تأثير قرار دهد و مدیر وب سايت را به هدف خود يعني موفقيت برساند.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021