نکات بازاریابی الکترونیکی

نکات بازاریابی الکترونیکی

می توان گفت یکی از بهترین نوع تبلیغات ، تبلیغات اینترنتی است و این نوع ارزان قیمت و بسیار ماندگار است و تقریا در دسترس همه هست .شما از طریق بازاریابی اینترنتی و  تبلیغات اینترنتی میتوانید بازدید کننده بیش تری جذب نمایید و بهتر به فعالیت هایتان بپردازید .

بازاریابی اینترنتی همراه با گسترش روز افزون ابزارهای اطلاع رسانی در بین افراد جایگاه خاصی برای خود پیدا کرده است .

از روش تبلیغ الکترونیکی و اینترنتی بار نخست به شکل بنر در سال ۱۹۹۴ در وب سایت هات ‌وایر استفاده شد . ان ها تصمیم گرفتند به علت کم بودن و محدود بودن فضای تبلیغات از بنرهای تبلیغاتی در طراحی وب سایت خود استفاده و بهره مند شوند و در این جا بود که این ایده شکل گرفت و به کار برده شد .

با کمک گرفتن و استفاده ی صحیح و به جا از بازاریابی اینترنتی می توانید کسب و کار و تجارت خود را به راحتی گسترش دهید و دایره ی کاربران خود را افزایش دهید .

در ابتدا بهتر و منطقی تر است که در جستجوی اشخاص و صاحبان وب سایت هایی باشید که کارتان با ان ها مرتبط بوده و بتوانید به راحتی با آن‌ها در تعامل باشید و سپس با کمک گرفتن از انان بخواهید که نوشته ها و محتوای وب سایت شما را به اشتراک بگذارند و آن ها را در وبسایت خود و یا مکان های دیگر مثل انواع شبکه های اجتماعی پخش کنند تا در معرض دید افراد بیش تری قرار گیرد و تبلیغات تان گسترده تر شود .

برای مرحله ی بعدی از کارتان باید در باره ی موضوعاتی مطلب بگذارید که کاربران آن را جالب بدانند و بر روی دکمه اشتراک سریعا و بدون فوت وقت کلیک کنند.

پس باید از خواسته و نیاز های کاربران نهایی خود اطلاع کامل داشته باشید و با استفاده از این اطلاعات نگارش محتوای سایت خود را اغاز نمایید و به موضوع های مورد نظر آن ها اهمیت ‌دهید . بعد از یافتن موضوع مورد نظرتان وقت ان است که محتوا را تولید نمایید آن هم مطابق با نیاز های روز کاربران نهایی خود و سپس مطالب و متون را به اشتراک بگذارید و منتظر بازخورد کار خود باشید .

اگر مطالب تازه و مفید باشند مطمئن باشید که خود کاربران آن ها را به اشتراک می گذارند و افراد بیش تری از آن استفاده می نمایند .

محتوای غیر تکراری و مناسب ترافیک ساخت و طراحی وبسایت شما را افزایش می دهد و آن را بالا می برد در نتیجه با افزایش بازدید از سایت فروش شما نیز بالا تر می رود و به سود بیش تری دست پیدا می کنید .

فعالیت خود در زمینه بازاریابی اینترنتی را تقسیم و بخش بندی نمایید تا کارتان راحت تر و ساده تر شود .

اگر فقط به یک لیست مشخص از آدرس ایمیل های موجود خود ، ایمیل بزنید شاید به نتیجه ی مورد نظر و مطلوب خود نرسید پس بهتر است که گروه های ایمیلی تان را تا حد و اندازه ای تخصصی تر نمایید و آن ها را گروه بندی کنید :

دسته ی اول را به افرادی اختصاص دهید که مطمئن هستید به ایمیل های ارسالی از طرف شما پاسخ داده و آن ها را می خوانند و مطالعه می کنند .

دسته ی دوم برای اشخاصی می باشد که ایمیل های ارسالی از طرف شخص شما را باز می کنند .

دسته بندی بعدی به لیست مشتریان تازه و جدید شما اختصاص می یابد .

و به عنوان دسته ی اخر می توان از کسانی نام برد که در برابر ارسال ایمیل ها از طرف شما هیچ عکس العمل خاصی را از خودشان نشان نمی دهند .

شما با انجام این دسته بندی ها و گروه های مشخص شده راحت تر می توانید به نتایج مورد نظر و مطلوب خود در بازاریابی اینترنتی و الکترونیکی دست یافته و برسید .

به این نکته توجه نمایید که همواره با مشتریان خود یک رابطه ی دو طرفه و دوستانه ایجاد نمایید به عنوان نمونه سعی کنید تا در ایمیل های ارسالی تان اسم شخص و مخاطب تان را در ایمیل ذکر نمایید و یا ایمیل ها را به شکلی شخصی بفرستید و به این ترتیب مشتری ها فکر می کنند که شما یک ایمیل کاملا شخصی برای ان ها فرستاده اید و به این شکل با دل گرمی بیش تری به ایمیل تان پاسخ داده و مشارکت شان را با شما بیش تر می کنند .

از نکات مهم دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد زمان ارسال ایمیل شما است و یکی از مهم ترین گزینه ها برای بازاریابی اینترنتی می باشد .

اگر به نتایج بررسی شده در بازاریابی الکترونیکی و اینترنتی توجه کرده باشید می بینید که ایمیل های ارسالی در شب و ما بین ساعات هشت شب تا نیمه شب بیش ترین مقدار بازدید را داشته اند و بیش تر مورد توجه کاربر ها قرار گرفته اند .

یا مثلا نرخ باز کردن و خواندن پست ها و ایمیل های ارسالی در پایان هر هفته بیش تر از اواسط هفته است .

اگر سعی نمایید که در ساعات ذکر شده ایمیل ها را ارسال کنید و برای کاربران بفرستید نتیجه ی بهتری به دست می اورید و نرخ بازدید از طراحی سایت خود را افزایش داده و بالا می برید و کلیک خور مطالب شما بیش تر خواهد شد پس به نکات مهم و اساسی دقت کنید تا بتوانید به صورت کاملا بهینه از ان ها استفاده نمایید .

 

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021