بازاریابی شبکه اجتماعی لینکدین

شبکه ی اجتماعی لینکدین و بازاریابی به کمک آن

این روز ها استفاده از اینترنت به سرعت در حال افزایش روز افزون است . افراد در دنیای مجازی به دنبال رفع نیاز های خود هستند ، علاوه بر این استفاده از شبکه ها و رسانه های اجتماعی نیز زیاد شده است و افراد زیادی به سمت آن ها روی آورده اند و از آن ها استفاده و بهره می برند .

یکی از شبکه های اجتماعی پر طرفدار و پر بازدید شبکه ی لینکدین است (به انگلیسی گفته می شود : LinkedIn) این یک شبکه و سرویس کاری و تجاری می باشد که در سال ۲۰۰۲ به وجود آمد و یک سال بعد از آن شروع به فعالیت کرد . این شبکه کم کم در میان افراد شناخته شده و گسترش یافت . شبکه ی لینکدین نیز طرفداران مخصوص به خود را دارد و موارد استفاده از آن زیاد است .

کم کم خبر بازاریابی شبکه اجتماعی لینکدین به نقاط مختلف جهان رسید و حالا افراد زیادی بودند که از سر تا سر دنیا از این شبکه استقبال و استفاده می کردند .

تعداد بازدیدکنندگان آن هر روز در حال افزایش بود و دامنه فعالیتش افزایش می یافت . این وب سایت اجتماعی به بیش تر از ۲۰ زبان زنده و رایج در دنیا در دسترس اشخاص قرار دارد و کاربران از آن استفاده می نمایند .

با اطمینان می توان گفت که لینکدین یک شبکه و رسانه ی اجتماعی است بر پایه و اساس انواع روابط تجاری و کاری موجود در بین اشخاص .

مدیرعامل فعلی این شبکه ی اجتماعی جف وینر است که قبلا مدیر اجرایی در یاهو بوده است. با وجود شبکه های اجتماعی متنوع این روز ها بازاریابی اینترنتی نیز راحت تر و ساده تر انجام می گیرد و فیدبک بهتری پیدا کرده است ، افراد با کمک گرفتن از ساخت و طراحی وب سایت خوب و استفاده نمودن از بازاریابی الکترونیکی و اینترنتی با لینکدین به راحتی قادر خواهند بود تا تجارت و کسب و کار خود را گسترش داده و رونق بخشند .

همه می دانیم که یکی از مناسب ترین و بهترین راه کارهای بازاریابی اینترنتی و الکترونیکی استفاده نمودن از شبکه ها و رسانه های اجتماعی مختلف است ، بهره مندی از شبکه های متنوع اجتماعی به مدیران و صاحبان کار و مشاغل بزرگ و بر جسته کمک می کند تا با اشخاص و مخاطبین خود ارتباط دو طرفه و تعاملی مفید و سازنده را داشته باشند و در نهایت به هدف خود نزدیک تر شده و در زمینه کاری خود با رقبا یشان به رقابت پرداخته و کسب منفعت و سود بیش تر کنند .

از شبکه ها و رسانه های معروف و پر طرفدار و پر قدرت در میان افراد شبکه ی لینکدین (LinkedIn) است که در تمام دنیا محبوب می باشد و پر کاربرد ، افراد و اشخاص از این شبکه بهره و استفاده ی تجاری و کاری می کنند .

سازمان ها و شرکت های مختلف اگر به درستی و صحیح از این شبکه ی اجتماعی استفاده نمایند می توانند نیروهای زبر دست مورد نیاز خود را جذب کنند و از شبکه ی لینکدین برای گسترش و افزودن تجارت خود استفاده کنند .

برای این که بخواهید از رسانه ی اجتماعی لینکدین استفاده کنید باید در ابتدا در آن شبکه عضو شوید و برای خودتان یک صفحه ی اختصاصی درست نمایید و تمام فیلد های ضروری را پر نمایید زیرا پر کردن کامل پروفایل تان به شما کمک خواهد کرد تا بهتر دیده شوید و در نتیجه های جستجو به راحتی پیدا شوید ، سپس از طریق صفحه ی خودتان به کار و فعالیت بپردازید . سعی کنید آدرس صفحه ی لینکدین تان را در بقیه شبکه های اجتماعی معروف نیز به اشتراک با همه گذاشته تا افراد بیش تری به صفحه ی شما دسترسی پیدا کنند و روابط تان را گسترده تر کنید .

البته در بین افراد همیشه کاربرانی هم هستند که معمولاً در انواع گروه ها عضوین گرفته و با دیگران ارتباط می گیرند ولی آن ها اغلب و در بیش تر موارد فاقد هر گونه تعامل حساب شده و هدفمند می باشند و تنها به گشت و گذار بی هدف می پردازند و در حقیقت برای تجارت و فعالیت خود کار سود مند و مفیدی انجام نمی دهند ، سعی کنید تا از آن دسته نباشید و ابتدا اهدافی را که دارید مشخص کنید و بر اساس برنامه ی حساب شده و درست پیش روید تا به موفقیت نزدیک شوید و ان را لمس کنید .

برای طراحی سایت خود یک شرکت خوب و معتبر را انتخاب نمایید تا این کار را برای شما به نحو احسنت انجام دهد .

شرکت طراحی وب سایت ایده پویا با داشتن سابقه ی طولانی و درخشان و تیم قوی و خلاق خود در زمینه ی طراحی وبسایت های مختلف آمادگی خود را برای طراحی وب سایت شما اعلام می کند .

اگر از قبل برای خود سایتی ساخته اید و کار طراحی وب سایت را انجام دادید و هم اکنون یک وب سایت شخصی برای خود دارید سعی کنید که حتما دکمه ی لینکدین را در طراحی وبلاگ و یا وبسایت تان بگذارید و صفحه ی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده نمایند .

 

اگر شما کار فروش و بازاریابی اینترنتی را انجام می دهید و یا تولید کننده ی خدمات و یا محصولاتی خاص و مشخص هستید توجه کنید که لیست تولیدات جدید تان را در صفحه ی شخصی لینکدین تان اضافه نمایید و حتما برای انجام این کار وقت بگذارید و آن را با دقت و تامل انجام دهید تا از آن نتیجه بگیرید .

به عنوان مثال و نمونه شما می توانید مثلا یک گروه برای مشتریان خود ایجاد نمایید که آن ها در آن عضو شده و در گروه تجربه هایشان را به اشتراک با یک دیگر گذاشته و از هم مطالب و متون جدید بیاموزند و تجربه های مختلف را در اختیار هم قرار دهند .

از ایده های جدید خود استفاده نمایید تا کسب و کار تان را به همه بشناسانید و آن ها را گسترش دهید .

بازاریابی اینترنتی به کمک شبکه ی لینکدین قطعا برای شما سود آور خواهد بود چون این رسانه ی دسته جمعی و همگانی یکی از بهترین و پرطرفدار ترین رسانه ها می باشد در بین تجارت های گوناگون و کاربران زیادی هستند که در جهت تبلیغات خود از آن استفاده کرده و بهره می برند .

از نکته های اساسی دیگر که در مورد بحث سئو و بهینه سازی وب سایت برای پروفایل Linkedin تان می توان به ان اشاره نمود داشتن یک صفحه رسمی است .

برای بحث سئوی سایت بهتراست که در پروفایل تان آدرس صفحه رسمی داشته باشید و در قسمت آدرس تان ، نام خود تان و برای آدرس شرکت تان ، نام شرکت را قرار داده تا در نهایت صفحه ی شما در نتیجه های جستجو بهتر دیده شود و افراد راحت تر شما را پیدا نمایند .

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021