هشتک چیست ؟

در این مقاله می خواهیم در مورد نماد پیش وندی که افراد زیادی ان را می شناسند و از آن استفاده می کنند صحبت کنیم که به آن نماد هشتگ # گویند . در حقیقت هشتک یک تگ‌ ابرداده به شمار آمده و شناخته می شود .

 

برای آگاهی از قیمت پکیج ها اینجا کلیک کنید .

 

اگر پیام های وابسته به یکدیگر دارید می توانید از هشتگ کمک گرفته و با استفاده کردن از آن پیام ها و نوشته های وابسته به هم را در متون خود گروه ‌بندی نمایید . بعد از انجام این کار اشخاص راحت تر می توانند هشتگ های مورد نظر شان را سرچ نموده و با کمک آن ها به مطالب مورد نظرشان دست پیدا کنند . هشتگ به بازاریابی اینترنتی شما کمک میکند.

در واقع هر نوع ترکیب و هر گونه شکلی از کاراکتر ها که در آغازشان با علامت hash شروع شده باشند به گونه ای از هشتگ استفاده نموده اند و هر هشتگی در صورت رواج زیاد به وسیله ی اشخاص مختلف تبدیل به یک «trend» می شود و به این ترتیب کاربران و افراد بیش تری را به سمت خود می کشاند و آن ها را راحت تر از قبل جذب می نماید .

در حال حاضر شبکه های اجتماعی و رسانه های اجتماعی مختلفی هستند که از هشتگ در متن های خود زیاد استفاده می کنند و با کمک آن مطالب خود را برجسته تر می نمایند به عنوان نمونه یکی از این شبکه های اجتماعی که همه آن را می شناسند فیس بوک است که طرفداران خود را دارد . بنابراین در انواع مختلفی از شبکه ‌های اجتماعی می توان از هشتگ درست قبل از جمله ها و یا در اواسط یا پایان جمله استفاده نمود ولی از آن نمی شود برای تعداد بیش تر از یک کلمه استفاده کرد .

از دیگر شبکه های اجتماعی در این زمینه می توان شبکه ی توییتر را نام برد که از نماد هشتگ بهره ی زیادی می برد و بعد از معروف شدن هشتگی در آن در بخش موضوعات پرطرفدار آن موضوع قابل دیدن و جستجو توسط افراد زیادی خواهد بود .

یکی دیگر از رسانه های اجتماعی که این روز ها بسیار پر طرفدار شده و نظر همه را به سمت خود جلب نموده و در ان از هشتگ زیاد استفاده می شود شبکه ی پر طرفدار و گسترده ی اینستاگرام است .

به # ( هشتگ ) علامت Number Sign می گویند .

 

اگر شما قصد دارید برای چندین کلمه متفاوت و یا یک جمله از نماد هشتگ استفاده کنید باید تمام کلمه های مورد نظر خود را با کمک راهی به هم وصل کنید و بعد از هشتگ استفاده نمایید .

راه حل ساده است و معمولا از Underline یا شیفت یا منها در این زمینه استفاده می شود و با کمک این علائم کلمه ها را به یکدیگر متصل می کنند و در نهایت امر یک جمله را هشتگ می کنند . در حقیقت هشتگ به متن و نوشته شما کمک می کند تا در جستجو ها به وسیله ی افراد مختلف بهتر دیده شود و کاربران سریع تر به آن ها دسترسی پیدا کنند و به گونه ای همانند یک تگ کار می کند و مطلب شما را تگ می کند .

درست به همین علت می باشد که استفاده کردن از هشتگ ها این روز ها در حال افزایش است و طرفداران خود را دارد .

در شبکه ‌ی اجتماعی همانند شبکه ی اینستاگرام می توان از هشتگ ها استفاده های دیگری نیز داشت ، مثلا شما می توانید برای بیان احساسات مختلف خود از نماد هشتگ بهره مند شوید و با استفاده کردن از آن احساس جدی بودن و یا‌ شوخی و یا احساس های دیگر را به بقیه اعلام کنید و دیگران را در احساسات خود سهیم کنید . یا مثلا می توان با استفاده از ابزاری مثل هشتگ اعتراض را بیان کرد ، اعتراض نسبت به سازمان و یا شرکتی که از آن ناراضی هستید . در هر صورت باید بیاموزیم که از هشتگ ها استفاده بهینه داشته باشیم زیرا این نماد می تواند کمک های زیادی به ما کند پس کار کردن با نماد هشتگ را فرا بگیرید و از آن در شبکه های اجتماعی مختلف استفاده کنید و خود را به افراد زیادی بشناسانید و به کسب و کار تان رونق ببخشید .

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021