طراحی سایت با asp.net

ممکن است قبل از طراحی سایت این سوال برای شما پیش آید که کدام زبان برنامه نویسی بهتر است ؟ و شما در طراحی وب سایت از چه زبانی استفاده کنید تا برایتان بهتر باشد؟

PHP و ASP.NET هر دو از زبان های بسیار رایج در برنامه نویسی وب سایت هستند که در کشورمان طرفداران و توسعه دهندگان زیادی دارند که از آن ها برای ساخت و نکات طراحی وب سایت خود استفاده می نمایند .

PHP با سیستم عامل لینوکس کار می کند و ASP.NET ویندوزی می باشد و همان طوری که اطلاع دارید سیستم عامل های لینوکس رایگان ارائه می شوند ولی برای استفاده کردن از سیستم عامل ویندوز باید هزینه ی فعال سازی پرداخت شود و کاملا رایگان نمی باشد .

هاستینگ لینوکس کم قیمت تر و ارزان تر است نسبت به هاستینگ سیستم عامل ویندوز . PHP به صورت کد باز و اپن سورس بوده و اسکریپت های رایگان زیاد تری را نسبت به ASP.NET ارائه می دهد و در اختیار برنامه نویسان می گذارد .

اگر شما قصد دارید یک طراحي سايت خوب و خاص داشته باشید کد های آماده و اسکریپت های بدون هزینه بیشتری برای شما نسبت به ASP.NET موجود می باشد و در نتیجه طراحي سايت با PHP برایتان نسبت به استفاده از ASP.NET کم هزینه تر می شود و می توانید در هزینه های طراحی وب سایت خود صرفه جویی نمایید .

این دو زبان برنامه نویسی از سیستم های بسیار پایدار هستند و با کمک آن ها می توان طراحی سایت های قوی انجام داد .

برای مثال و نمونه می توانیم از فیس بوک یاد کنیم که یک شبکه اجتماعی پر طرفدارو بسیار قدرتمند است و با زبان برنامه نویسی PHP پیاده سازی آن انجام گرفته و یا Myspace که یک نمونه ی دیگر از شبکه های اجتماعی قوی و پایدار می باشد و با زبان برنامه نویسی ASP.net طراحی و پیاده سازی آن انجام شده است ، پس می بینیم که هر دو زبان دارای پایداری زیادی بوده و سایت های بزرگی هستند که در طراحی خود از این دو زبان استفاده کرده اند .

 

PHP را می توان از لحاظ محبوبیت ، محبوب ترین زبان برنامه نویسی معرفی کرد که تحت وب است و بیشترین دلیل آن هم اپن سورس و رایگان بودنش است زیرا جامعه ی Open source هر روز بیش تر از قبل در حال گسترده شدن است و استفاده کنندگان از آن بسیار زیاد هستند .

از لحاظ سرعت اگر بخواهیم این دو زبان برنامه نویسی را با هم مقایسه نماییم باید بگوییم با توجه به کدهای رایگانی که برای PHP تعداد آن ها بیش تر است معمولا کار طراحي سايت با PHP خیلی سریعتر از ASP.NET انجام می شود و شاید بتوان گفت که کد زنی در PHP به نوعی ساده تر از آن یکی می شود .

البته نا گفته نماند که زبان برنامه نویسی.NET نیز دارای سیستم مدیریت محتوای کاملا رایگان است مانند سیستم های مدیریت محتوای DotNetNuke و Kentico که از آن ها در برنامه نویسی استفاده می شود .

طراحان وب سایت و برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب ASP.net معمولا با استفاده کردن از Microsoft Visual Studio کد نویسی را برای طراحی سایت انجام می دهند . برای کار کردن با ASP.NET باید از زبان های برنامه نویسی C# و یا VB.NET استفاده شود . البته یکی از فاکتور های بسیار مهم در برنامه نویسی و طراحی وب سایت تجربه ی کافی و کیفیت و تجربه کاری موسسه و شرکتی است که شما آن را برای این کار انتخاب می کنید ، شاید بتوان گفت مهم تر از زبان برنامه نویسی طراحی وب سایت کیفیت موجود در سایت طراحی شده است که تا چه حدی بتواند کار های شما را به پیش ببرد و برای شما فایده داشته باشد .

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021