نکات طراحی سایت

طراحی وب سايت هایی که از بقیه هم گروهی های خود موفق تر هستند خصوصيات برجسته ای داشتند که به آسانی توانستند نظر افراد و کاربران را به طرف خود جلب کنند و آنها را در سایت خود نگه دارند .

اگر نکات اصلی و حساس در طراحی سایت به درستی رعايت شود در نهایت می توان یک جستجوکننده را به یک مشتری وفادار تبديل کرد و آمار بازدید از وبسایت را افزایش داد.

شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا فردی را متقاعد کنید در وب سایت شما بماند یا سریعا آن را ترک کند و به سراغ سایت دیگری برود بنابراین باید در همین زمان کوتاه کاربران را جذب کنید زیرا ممکن است هر کدام از آنها به مشتری تبدیل شوند و بر روی کسب و کارتان تاثیری اساسی و حیاتی بگذارند . دقت کنید چه فیلد ها و مواردی را در صفحه های وبسایت بگذارید تا نظر کاربران را بیشتر جلب کند .

البته هنوز هم وب سایت هایی هستند که با طراحی وبسایت ضعیف می توانند برای خود کسب درآمد کنند ، این گروه جزء استثناها هستند و خیلی قابل اعتماد نبوده و ممکن است به زودی مشتریان خود را از دست بدهند .

توضیح درباره کسب و کارتان :

یکی از دلایلی که افراد را به سمت شما می کشاند این است که آنها میخواهند بدانند دقیقا فعالیت شرکت شما در چه زمینه هایی است و یا چه محصولاتی را تولید و عرضه می کنید ، بنابراین در صفحه اول وب سایت خود درباره زمینه اصلی کارتان یک توضیح کوتاه بگذارید تا افراد آن را مطالعه کنند و با شما آشنا شوند .

افزایش سرعت در لود شدن وب سایت:

کاربر خیلی تحمل ندارد تا برای لود شدن و بالا آمدن صفحه وقت بگذارد و این کار ممکن است حوصله اش را سر ببرد پس برای جلوگیری از این مشکل بهتر است از عکس و تصاویری با حجم کم در طراحی سایت خود استفاده نمایید و همین طور از فایل های Css و Javascript به شکلی بهینه استفاده نمایید .

افزایش سرعت سایت از نکات کلیدی در طراحی وب سایت حرفه ای است زیرا اگر این نکته را نادیده بگیریم در حقیقت کاربران را از بازدید سایت خود منصرف کردیم .

گذاشتن اخبار و اتفاقات در وب سایت

در صفحه اصلی سایت اخبار آخر را بگذارید تا کاربرانی که مرتبا به وب سایت شما سر می زنند بفهمند که شما سایت را بروز نگاه می دارید .البته نیازی نیست که فضای زیادی را برای رویدادهایتان استفاده نمایید و فقط از یک عبارت مختصر و لینک بهره بگیرید . کاربر اگر تمایل داشته باشد تا اخبار کامل را ببیند می تواند بر روی خبر مورد نظرش کلیک کند و آن را مشاهده کند .

 

فونت نوشته های وب سایت :

سعی کنید در طراحی وب سایت خود از فونت یکسان استفاده نمایید و نوشته ها را با یک فونت مشخص در وبسایت قرار دهید به این ترتیب هم ظاهر زیباتری خواهید داشت و هم کاربر از دیدن سایت شما خسته و سر در گم نمی شود .

حفظ کردن طراحی ساده در وب سایت

سعی نکنید با کمک روش های غیر ضروری و غیر اساسی سایت خود را در دید کاربر قرار دهید مثل استفاده بیهوده از فایل های پر حجم فلش ، در عوض این کار تمرکزتان را بر مسایل ضروری بگذارید همانند قابلیت هایی که وب می تواند داشته باشد و یا روش های جذب مشتری و تبدیل نمودن بازدیدکنندگان به مشتری و خریدار .

جلب نظر کاربران به کمک فضای سفید و خلوت سایت

در طراحی سایت و مخصوصا صفحه اصلی آن از شلوغی زیاد دوری کنید . تلاش کنید تا در آخر طراحی یک سایت خوب و کاربر پسند داشته باشید تا کاربران در آن سر در گم نشده و جستجو کردن در آن به سرعت انجام پذیرد . به این نکته توجه نمایید که حفظ کردن فضاهای سفید کمک زیادی در طراحی وبسایت می کند و در جذب بینندگان موثر است .

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021