طراحی سایت مدرسه و موسسات آموزشی

با گسترش بیشتر ارتباطات و اینترنت ، مدارس نیز به سمت داشتن وب سایت روی آوردند تا با طراحی سایت مدرسه ارتباط بهتر و آسانی با اولیا و دانش آموزان داشته باشند.مهمترین هدف در ایجاد طراحی سایت مدرسه برقراری ارتباط مسئولین و مربیان مدرسه با پدر و مادر دانش آموزان می باشد که نیازی به ملاقات حضوری نداشته باشند و از طریق اینترنتی خدمات خود را که شامل اخبارهای موجود در مدرسه ، مشاهده کارنامه دانش آموزان را در آخر هر ترم ، نظر سنجی در حوزه های متفاوت ، ثبت نام و پرداخت شهریه از طریق آنلاین وموارد دیگر را ارائه می دهند.

وب سایت مدارس باید طبق اصول قوی طراحی شود.زمانیکه می خواهید طراحی وب سایت را شروع نمایید این نکات را باید در نظر بگیرید که تنها نیاز به دانش و بلد بودن طراحی سایت نیست بلکه کسی که این کار را بر عهده می گیرد باید خود را در نقش و رل های متفاوتی قرار دهد مثل یک دانش آموز، معلم، مدیرو ناظم چون نگاه های متفاوتی در سایت مدارس دیده می شود و برای جلوگیری از مشکلات باید این موارد رعایت شود.

از امکانات سایت مدارس می توان موارد زیر را اعلام کرد :

پنل مدیر مدرسه

این پنل فقط در دسترس برای مدیر مدرسه است که قسمت های مدیریتی برای وی تعریف شده است از جمله :مدیریت رشته های موجود در مدرسه، مدیریت دانش آموزان و معلمین مدارس، آزمون های آنلاینی که برگزار می شود و مدیریت پنل SMS،مدیریت فایل ها و لیست تمام دانش آموزانی که آنلاین ثبت نام نموده و شهریه خود را اینترنتی پرداخت کرده اند را مدیریت می کند.

پنل معلمان

زمانی که یکی از معلمین بخواهد وارد پنل خودش در سایت مدرسه شود نیاز به کد کاربری و پسورد می باشد که در پرتال خود این موارد تعریف شده است:زمان بندی کلاس و برنامه هفتگی که در مدرسه دارد، قسمتی که با اولیا و دانش آموزان در ارتباط هستند و همچنین فایل کلاس هاو تمرینهایی که به دانش آموزان داده می شود و موارد دیگری که برای معلم در نظر گرفته می شود.

پنل اولیای دانش آموزان

در این پرتال نیز خانواده دانش آموزان نیز دارای کد کاربری و پسورد می باشد که می توانند از اوضاع و شرایط فرزندان خود که مربوط به حضورو غیابشان و انظباط و وضعیت درسی و کارنامه و تکالیف روزانه چک نمایند و جویا باشند همچنین می توانند با مسئولین و معلمین ارتباط مستقیم داشته باشند.

پنل دانش آموزان مدرسه

برای هر دانش آموز در طراحی سایت مدرسه یک کد کاربری و پسورد تعریف می شود که به جزوات و آزمون های آنلاین ، برنامه هفتگی و امتحانات و کارنامه خودشان دسترسی دارند همچنین می توانند با دوستان دانش آموز و معلمین خود از همین پرتال ارتباط برقرار کنند.

 

 

و موارد زیر را علاوه بر این پرتالها نیز در طراحی وب سایت مدرسه ارائه داده می شود :

کلاس بندی دانش اموزان در سایت مدارس باشد.

شما براحتی می توانید در سایت مدرسه انتقاد و پیشنهادها ی خود را از هرکسی که دارید بازگو نمایید.

بصورت اتوماتیک دانش آموزان برتر از رتبه یک تا سه شناسایی شود.

تصاویر دانش اموزان برتر را در پرتال دانش آموزان دیگر نمایش دهد تا دانش آموزان برتر این گونه تشویق شوند.

همچنین روز تولد دانش آموزان را تشخیص و تولد هر دانش آموز را در روز جاری نمایش دهد.

ارائه تقویم از لحاظ شمسی ، قمری و میلادی و همچنین مشخص کردن روزهای هفته

آمار بازدید کنندگان را در طراحی سایت مدارس بهتر است که مشخص شود.

در طراحی سایت مدرسه و موسسات آموزشی قسمتی از صفحه سایت را به جملات آموزنده و سخنان و احادیث انبیاء اختصاص داده شود.

یک بخش از سایت مدرسه را به تصاویر مدزسه و جشن ها و اردوهایی که در مدرسه گرفته می شود مربوط داده شود.

بنر با هدر سایت را با توجه به روزهای خاص مثل ماه های محرم و نوروز بتوان تغییر داد.

همچنین امکان اینکه در سایت مدارس، کتابخانه الکترونیکی از کتابهایی که داخل کتابخانه مدرسه قرار دارد را نیز ایجاد کرد.

و خیلی امکانات دیگر که اگر شما بخواهید در پرتال آموزشگاه الکترونیک اضافه نمایید.

و در آخر اینکه با ایجاد سایت مدارس شما می توانید فاصله اولیا و مسئولین مدرسه را کوتاه نمایید . ارتباط بین انها به نحو احسن انجام شود و در جریان همه کارهای داخل مدرسه قرار گیرند.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021