طراحی سایت دایرکتوری

امروزه افراد زیادی هستند که برای رفع انواع نیازهای خود به اولین جایی که سر میزنند اینترنت است . در واقع دنیای مجازی به پایگاه اطلاعاتی قوی برای کاربران تبدیل شده است و انها مرتب به آن سر میزنند تا همراه با اطلاعات بروز شوند . اینترنت از قوی‌ترین ابزارها برای دسترسی آسان به اطلاعات و داده هاست و 80% کاربران در فضای وب بیشتر به دنبال اطلاعات مورد نیاز خود هستند پس وب سایت هایی مثل سایت‌ دایرکتوری و یا بانک‌های اطلاعاتی از ابزار های مناسب و کارآمد در این زمینه هستند .

در هر زمینه شغلی می توان وب دایرکتوری ایجاد کرد مثلا وب سایت دایرکتوری پزشکان و یا دایرکتوری مد و غیره .

وب سایت دایرکتوری چه ویژگی دارد؟ وب سایت دایرکتوری چیست ؟ به وب سایت های مرجع گفته میشوند که کار دسته بندی وب سایت هایی که در اینترنت هستند را براساس زمینه کاری و فعالیت هایشان انجام می دهند . در این وبسایت ها میتوان به صورت دستی و یا اتوماتیک لینک ثبت کرد اما توجه کنید که در حالت اتوماتیک احتمال اشتباه در دسته بندی ها پیش خواهد امد و در این صورت ممکن است که وب سایت خود را در وب دایرکتوری نامناسبی ثبت کنید.

سعی کنید که وب سایت خود را به هیچ وجه در وب سایت هایی که بی کیفیت هستند ثبت نکنید و لینک سازی نامناسب نداشته باشید .

طراحی سایت دایرکتوری لازم و ضروری است ، وب تار نما را همه می شناسند ، علت این نام گذاری تعداد زیاد پیوندها و لینک‌هایی است که در میان صفحات است . گاهی تعداد لینک ها خیلی زیاد می شود و در این حالت پیدا کردن وب سایت های مورد نظر برای افراد دشوار می شود .

در این وضعیت به دسته بندی نیاز پیدا می کنیم تا از سر در گمی نجات یابیم . بعضی از وب سایت‌ها با توجه به این خصوصیت های موجود ، در وبسایتشان مشغول به ارائه دسته بندی موضوعی میشوند در میان سایت ‌ها تا در حقیقت به بازدیدکنندگان و مخاطبان که از سایت دیدن میکنند کمک کنند تا وب سایت مورد نظر خود را راحت تر جستجو کنند و دچار سر در گمی نشوند .

در حقیقت طراحی سایت دایرکتوری به کاربر کمک میکند تا راحت تر به داده ها و اطلاعات مورد نیاز خود دست یابد .

طرز استفاده از طراحی سایت دایرکتوری به این شکل است که اگر کاربری بخواهد سایتی را در زمینه خاصی جستجو کند وارد دایرکتوری شده و از دسته سایت های مرتبط دسته ی مورد نظرش را انتخاب میکند و بعد از بین وب سایتهای نمایش داده شده ، روی لینک سایتی که میخواهد کلیک میکند و به آسانی به اطلاعات مورد نظر خود دست می یابد .

وب دایرکتوری ها باید در رتبه های بالا در موتورهای جستجوگر دیده شوند تا کاربران از آنها استفاده کنند و کلیک خور داشته باشند ، پس به سئو و بهینه سازی وب سایت خود برای موتور های جستجو اهمیت بدهید تا وب دایرکتوری شما در جستجوهای کاربران در رتبه های بالا نمایش داده شود و مورد توجه کاربران قرار بگیرد .

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021