سیستم مدیریت محتوا چیست؟

سیستم مدیریت محتوا چیست؟ سیستم مدیریت محتوا یا Content Management System که به اختصار آن را cms  میگویند مجموعه‌ ای است از رویه هایی که برای مدیریت کارها کاربرد دارد . رویه‌ها می‌توانند بصورت سیستمی باشند .

در ایران ، بعد از استفاده کردن از سیستم مدیریت محتوای مختلف و پرتالهای اینترنتی که غیر بومی بودند کم کم به نرم افزار مدیریت محتوای بومی احساس نیاز شد تا با توجه به سلیقه شرکت های داخلی قابل پیاده سازی و پاسخگوی نیاز مشتریان باشد .

داده‌ها از جهت دسترسی کاربران بر اساس نقشی که دارند قابل کنترل هستند یعنی نقش کاربران تعیین می‌کند چه کاربری چه مطالبی را بتواند ببیند و یا چه ویرایشی را انجام دهد .

در طراحی سایت سیستم مدیریت محتوا کار ذخیره‌سازی و بازیابی داده‌ها را راحتتر میکند . و باعث کاهش ورودی‌های مشابه تکراری میشود . از طریق این سیستم برقراری ارتباط در بین کاربران بسیار آسان میشود .

کار سیستم مدیریت محتوا چیست ؟

Cms  يك برنامه ی نرم افزاري است که از طراحی سایت ، بروزرساني وب سایت و مدیریت آن پشتيباني مي‌كند و جهت مدیریت وب سایت ها ابزارهايی را داراست و این کار را بصورت کامل انجام میدهد .

خیلی کم پیش میاید که سایتی که می خواهید با سیستم های مدیریت محتوا قابل تعریف و اجرا نباشد و باید برنامه نویسی اختصاصی برای آن انجام شود .

اما اکثر سایت ها با cms قابل پیاده سازی هستند .

سیستم مدیریت محتوا کمک می کند تا شما مطلب هایتان را ایجاد کرده و در یک منبع بصورت مشترک ذخیره سازی کنید.

و کمک میکند تا محتویات تصویری و متنی وبسایت خود را به صورت آنلاین بروز رسانی کنید و به شما در مدیریت ارتباطات ما بین اجزا کمک خواهد کرد .

سیستم مدیریت محتوایی را انتخاب کنید که منعطف باشد .

 

مزایای سیستم مدیریت محتوا :

انعطاف پذیری آن بیشتر است.

وب سایت طراحی شده امنیت بالاتری خواهد داشت .

پشتیبانی مطمئن تر

افراد حرفه ای و توسعه دهندگان هم نیاز به مستندسازی سیستم های خود دارند و میخواهند در پروژه های مختلف با یکدیگر تعامل داشته باشند. ابزارهای مدیریت محتوا به آنان کمک خواهند کرد پس آنها مشوقی برای توسعه ابزارها خواهند داشت .

با استفاده کردن از CMS: مديريت همه كابران و تعيين کردن سطوح دسترسي هر کاربر در هر بخشی از سايت کاملا توسط سيستم انجام میشود .

اما بدون استفاده از CMS: مديريت كاربران برعهده ی توليد كننده سایت است. در این نوع کار سختتر میشود كاربران باید قبل از ورود به هر بخشي از وب سايت اعتبار سنجي شوند و بعد اجازه ورود را بدست آورند .

اگر از سیستم مدیریت محتوا استفاده شود ، محتوا سریعا و پس از تاييد نهایی کاربر به صورت کاملا خودكار انتشار پیدا میکند .

انجام جستجو ها در سایت :

با استفاده از CMS جستجو کردن در محتواي سايت سریع تر است زیرا نمايه سازي صفحات و قالب ها در زمانی که سایت ايجاد شده انجام گرفته است و معمولا برای جستجو از يك مكانيزم عمومي و کلی استفاده ميشود.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021