طراحی رابط کاربری وب سایت

طراحی رابط کاربری وب سایت و طراحی سایت برای برقرار کردن ارتباط بهتر با مشتری هاست .

شما سایتی را طراحی میکنید تا بتوانید آسان تر با کاربران خود در ارتباط باشید و از آنان دعوت می کنید تا بصورت مداوم به سایت شما سر بزنند و از تغییر و تحول در کارهایتان با خبر شوند ، پس این کاربران و مشتریان شما هستند که بیشترین استفاده را از وب سایت شما میبرند .

در بیشتر مسائل ، اولویت با مشتریان است. زمانی که مشتریان بیشترین اهمیت را دارند برای موفقیت یک کسب و کار باید مشتری راضی نگه داشته شود .

آنها باید از بازدید کردن وب سایت شما خاطره خوشی داشته باشند تا باز هم به وبسایتتان سر بزنند و آنرا در ذهن خود بسپارند . سعی کنید سایت خود را با رابط کاربری مناسب طراحی کنید زیرا طراحی کردن رابط کاربری مناسب و مساعد وب سایت از مرحله های اساسی و مهم در طراحی وب سایت است .

 

رابط کاربری یا همان (User Interface) شیوه و راه برقراری ارتباط ما بین نرم افزار و کاربر است و بسیار هم با اهمیت است و هر چه این رابط کاربری بهتر و قویتر بوده قطعا بازدهی نرم افزار بیشتر است و این یک رابطه ی مستقیم است .

سایت هایی که بزرگ هستند و کاربران و بازدیدکنندگان زیادی دارند همانند وب سایت فیسبوک چند وقت یکبار تغییراتی در نحوه نمایش وب سایت خود ایجاد میکنند و این کار را با هدف راحتی کاربرانشان انجام می دهند تا در نهایت کارامدی سایتشان افزایش یابد .

تعامل درست کاربر با وب سایت به بازدید کننده شما حس خوبی را خواهد داد البته اگر در طراحی وب سایت از روش های قدیمی و تکراری در گرافیک و طراحی وب سایت استفاده نکرده باشید و از ایده های جدید و جذاب و کاربر پسند استفاده کنید . ایجاد کردن یک حس خوب در بازدید کننده باعث جذب دائمی مشتری میشود و او را وادار میکند تا به سایت شما چند وقت یکبار سر بزند و آن را فراموش نکند .

بعضی از اوقات هزینه ی زیاد و هنگفتی صرف میشود تا یک وب سایت راه اندازی شود و در این راه تبلیغات فراوانی انجام میشود ، اما با تمام این موارد وقتی که وارد سایت می شوید شما را جذب نمی کند و بعد از دیدن جند صفحه از وب سایت احساس خستگی میکنید و دیگر تمایل ندارید از آن دیدن کنید و فورا صفحه را می بندید و این نتیجه نداشتن رابط کاربری مناسب است .

لوگوی سایت

در وب سایت خود سعی کنید یک لوگوی فارسی و یا انگلیسی با توجه به خواسته و سلیقه ی خود طراحی کرده وآن را به صفحه اصلی طراحی وب سایت لینک دهید .

طراحی سایت خیلی با اهمیت است، اما فقط شامل ظاهر سایت نمی شود ، بلکه عملکرد آن نیز مهم است که از نظر عملکردی هم باید خوب و مطلوب باشد.

فونت مناسب

انتخاب کردن نوع فونت با سایز مناسب برای عناصر سایت مهم است زیرا اگر از فونت نا مناسبی استفاده کنید چشم کاربربعد از مدت زمانی خسته می شود.

از انیمیشن ها در سایت خود کمتر استفاده کنید. باید در طراحی سایت ، رابط کاربری طراحی شود تا در پلتفرم های مختلف ثابت باشد. یعنی وبسایت در تمام دستگاه ها به یک شکل واحد باشد.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021