نقشه سایت

نقشه سایت در بهینه سازی چه تاثیری دارد؟

طراحی وب سایت که انجام شد نوبت به شناساندن سایت به جستجوگرها میرسد . سایت را باید به موتورهای جستجو بشناسانیم تا مطالبمان در اختیار آنها قرار بگیرد و به این ترتیب در جستجو ها طراحی وب سایت ما به نمایش گذاشته شود و کاربران به سمت وب سایت روان شوند . ایندکس شدن نوشته ها و مطالب وبسایت بسیار با اهمیت است .

نقشه ی وبسایت از مهمترین قسمت ها برای یک وب سایت است که در بخش بهینه سازی موتورهای جستجو دارای اهمیت است.

گوگل مرتبا سعی دارد با دقت و کیفیت ایندکس صفحات را انجام دهد . ما باید تفاوت بین ثبت سایت مپ ها و ایندکس متون را بشناسیم   .

 

مزیت استفاده از نقشه سایت

اطلاع رسانی از برخی از صفحات هستند که آسان در اختیار روبات های جستجوگر قرار نمی گیرند مثل تصاویر اما از این طریق میتوان این صفحات را شناساند .

شناساندن آرشیوی از مطالب وب سایت که درست لینک نشده اند .

موتورهای جستجو را از محتوای سایت مطلع می کنند .

برای اعلام کردن یک صفحه ی با اهمیت ومهم .

سایت های جدید را به گوگل و موتورهای جستجوگر دیگر میشناسانند.

نقشه سایت گوگل چیست ؟

دو نوع نقشه در سایت وجود دارد :


نقشه سایت HTML
این نقشه از سایت برای استفاده ی عموم بازدیدکنندگان و کاربران است و در قسمت (Footer) صفحات در وب سایت برای آن لینکی موجود است . این نقشه دارای داده و اطلاعاتی از مطالب بصورت فهرست وار از سایت است که برای راحتی و سهولت کاربران در نحوه استفاده کردن از سایت می باشد.

نقشه سایت XML
این در واقع یک صفحه است برای موتورهای جستجو و این صفحه از جهت سئو و بهینه سازی موتورهای سایت بسیار مهم و با اهمیت است. این صفحه دربردارنده و حاوی کدهای XML است . فایل بوسیله موتور جستجو و برنامه کامپیوتری پردازش میشود .
داشتن هر دو نقشه سایت برای داشتن یک وبسایت خوب و موفق لازم و ضروری است و در بهینه سازی سایت برای گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر تاثیر مثبتی میگذارد .

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021