تفاوت پورتال و سایت چیست

نباید به اشتباه پورتال و  طراحی وب سایت را مشابه بدانیم و از آنها به یک عنوان یاد کنیم .

پورتال چیست ؟ معنی لغوی پورتال یعنی درگاه و مدخل ، پورتال ها به منابع مختلفی وصل هستند و به طور مرتب با آن منابع در حال تبادل اطلاعات و داده هستند و نتایج داده های خود را دسته بندی و مرتب کرده که در اختیار کاربران خود قرار دهند.

پورتال در حقیقت صفحه واسطی است که دسترسی راحت به هر موضوعی را برای کاربر فراهم میسازد و او را به سمت نیازش راهنمایی میکند .

پورتال پایگاهی برای تبادل داده ها و اطلاعات با کاربر بر روی وب است .

 

کار اصلی پورتال این است که اطلاعات مختلفی را از منابع مختلف جمع آوری کرده و به کاربرانش ارائه می دهد و به این ترتیب نیازهای کاربران خود را پیرامون فعالیتش در یک پایگاه نگهداری کرده و براورده میکند .

در مقابل پورتال طراحی وب سایت را داریم که این دو مورد با هم متفاوت هستند و به اشتباه نباید آنها را دقیقا یکی بدانیم .

تفاوت پورتال و سایت چیست؟ سایت شامل تعدادی فایل است که در چندین صفحه وب مرتب شده و قرار گرفته اند . طراحی وب سایت با پورتال متفاوت است از جمله این تفاوت ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

وب سایت منعطف نیست ما نمی توانیم محتوای سایت را خودکار عوض کنیم ولی در مقابل محتوای پورتال بصورت خودکار قابل تغییر است.

وبسایت با کاربران خود ارتباط برقرار نمی کند و به شکل محاوره ای نیست، اما پورتال به نیاز کاربر دقت دارد و اطلاعات را بر اساس نیاز او ارائه می دهد.
طراحی سایت بیشتر کار اطلاع رسانی را دارد ، ولی در مقابل آن پورتال علاوه بر انجام دادن اطلاع رسانی ، همزمان اطلاعات را جمع اوری نیز می کند.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021