سئو و بهینه سازی سایت چیست؟

سئو همان بهینه سازی سایت است و در دنیای امروز بسیار با اهمیت در طراحی وب سایت است .

سئو و بهینه سازی سایت چیست؟

بهینه سازی برای موتور های جستجو مجموعه ای از انواع تکنیک ها است که بعد از انجام دادن آنها به یک سایت اجازه می دهد بازدید کننده وب سایت خود را افزایش داده و ترافیک بیشتری از موتور های جستجو مانند Google و Microsoft و ... داشته باشد .

وقتی در انواع موتورهای جستجو مبحث و موضوعی را جستجو و سرچ می کنید در نتایجی که از جستجوها بدست می آید و مشاهده میکنید برخی از وب سایتها دارای رتبه های بالاتر هستند و در صفحات اولیه نمایش داده می شوند ، مفهوم این موضوع یعنی این صفحات بیشتر از بقیه هم صنف های خود مورد توجه موتور جستجو بوده ودر سرچ ها در رتبه های بالاتری قرار میگیرند .

مفهوم سئو و بهینه سازی صفحات وب سایت یعنی شما در نتایج یک موتور جستجو امتیاز بیشترین را داشته باشید.

سئو به دو بخش قسمت میشود :

۱- off-page سئو: کارهای مستقل از وب سایت شما

۲ – on-page سئو: کارهایی برای تغییر طراحی سایت شما تا افزایش رتبه را در موتور های جستجو داشته باشد .

بهینه سازی سایت زمانی کامل بهینه می شود که شما هر دو بخش off-page سئو و on-page سئو سایت را به کار بگیرید و روی آن کارکنید.

چه کسانی از سئوی سایت استفاده می کند؟

قطعا همه یک اطلاعاتی مختصر از سئو دارند ، مثلا اگر سایتتان که طراحی شده هم اکنون رتبه مثلا بیستم را در جستجوی یک عبارت خاص دارد ، برای افزایش یافتن رتبه ی جستجوی همین عبارت برای سایت شما به مرتبه بالاتر ، باید حتما از گزینه ی سئو سایت استفاده کنید .

امروزه و در حال حاضر موتور های جستجو خیلی رایج تر شده اند در وب پس اگر شخص و کسی که تمایل داشته باشد در وب دیده شود باید از مزیتهای بهینه سازی سایت استفاده کند تا به هدفش برسد .

بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو در اداره تجارت موفق به صورت آنلاین از مهمترین و حیاتی ترین راه حل ها است. بعضی از اوقات بسیاری از موسسات و شرکت ها از نظر هزینه ، هزینه های بسیار زیادی را برای طراحی سایت خودشان خرج کرده و متحمل شده اند اما اصلا توجهی به سئو ندارند و اکثرا اهمیت بهینه سازی موتور های جستجو و بازاریابی اینترنتی را فراموش می کنند.

نتیجه این میشود که طراحی وبسایت آنها کمتر دیده شده و در رتبه ی پایینی از موتورهای جستجو قرار می گیرد و در نهایت و نتیجه مشتریان برای پیدا کردن وبسایت آنان باید به سختی تلاش کنند و حتی ممکن است نتوانند وب سایت را پیدا کنند .

برای رفع کردن این مشکلات خیلی آسان و با بعضی از تکنیک های پیشرفته بهینه سازی وب سایت و تکنیک های بازاریابی، وب سایت شما می تواند به مراتب بالاتر رتبه بندی نتایج جستجو دست پیدا کند، و در نهایت ترافیک بیشتری به سوی وب سایت شما فرستاده و تعداد مشتریان شما افزایش خواهد یافت.

میتوان چند فاکتور را برای انجام دادن کار سئو پیشنهاد داد .

فاکتورهای سئو و بهینه سازی سایت شما که موثر هستند عبارتند از :

1 – تولید متون و محتوای با ارزش و مفید برای کاربران وبسایت شما .

2 – انجام دادن فعالیتهای مداوم و اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی ( از جمله : گوگل پلاس ، فیسبوک )

3 – لینک را فراموش نکنید ، لینک بلدینگ و گرفتن لینک یک طرفه از سایت هایی که با موضوعتان ارتباط دارند .

 

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید : 021-229 20 180 | 021-222 73 875

       

نظرات کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.

ثبت نظر

875 73 222     180 20 229 - 021